|  MN  |  1 komentarz

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku

W dniach 17 – 23 kwietnia w murach Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie odbywać się będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców Szpiku i komórek macierzystych w ramach projektu studenckiego Helpers Generation fundacji DKMS.

Helpers Generation to projekt powiązany z rozpoczętą w kwietniu 2013 roku przez Fundację DKMS inicjatywą rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku na uczelniach w całym kraju. Jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji. W ramach poprzednich inicjatyw na uczelniach w Polsce zarejestrowano niemal 150 000 potencjalnych Dawców, spośród których już ponad 1297 osób (styczeń 2023) podarowały potrzebującym szansę na życie. Liderem projektu Helpers Generation Fundacji DKMS odpowiedzialnym za organizację oraz przeprowadzenie akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na terenie Akademii Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego Uczelnia Państwowa w Gnieźnie jest Karolina Chełmowska, studentka II roku kierunku Pielęgniarstwa, która działa w imieniu Fundacji DKMS na rzecz poprawy sytuacji osób potrzebujących przeszczepienia szpiku od niespokrewnionego dawcy na całym świecie.

Zaproszone są wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat które mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Zajmuje to naprawdę tylko chwilę.

Rejestracja będzie możliwa w poszczególnych dniach: od 17 do 22 kwietnia w godzinach od 09:00 do 18:00 i 23 kwietnia w godzinach od 10:00 do 16:00 w Budynku 3, sala 8, parter.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
13/04/2023 10:23

To mój 324562 … Jaki będzie TWÓJ ??? Dołączysz do nas ???© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.