Przejdź do treści głównej

Tag: akademia nauk stosowanych

Uczniowie, a przyszli studenci, poznawali kierunki w Akademii Nauk Stosowanych

Blisko 380 osób wzięło udział w drzwiach otwartych, zorganizowanych w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie, które odbyły się miniony poniedziałek i wtorek. Wydarzenie skierowane było głównie do uczniów szkół średnich, w szczególności maturzystów stojących przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Na miejscu czekało na nich kilka kierunków przygotowanych na kolejny rok akademicki.

Czytaj dalej

„Anielskie Skrzydła” dotarły z darami do seniorów

W miniony piątek w Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie odbył się finał akcji „Anielskie Skrzydła”. Wydarzenie zostało zorganizowane przy udziale społeczności Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie i było skierowane do podopiecznych placówki, działającej przy tej samej ulicy, co uczelnia. W ramach tegorocznej edycji przekazano 71 świątecznych prezentów przygotowanych przez studentów, pracowników uczelni oraz osoby zaangażowane w inicjatywę.

Czytaj dalej

Pacjent w centrum uwagi. Rozmowa, współpraca, bezpieczeństwo

W Akademii Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie zorganizowana została konferencja, poświęcona pozycji pacjenta w zintegrowanej opiece zdrowotnej. W jej trakcie tematem wiodącym stały się współczesne wyzwania opieki medycznej i pielęgniarskiej, w której leczona czy rehabilitowana osoba jest traktowana jako aktywny uczestnik procesu terapeutycznego.

Czytaj dalej

Anielskie Skrzydła po raz kolejny dotrą z darami dla seniorów. Każdy może dołączyć

Anielskie Skrzydła to wspólna inicjatywa społeczności Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie oraz wszystkich ludzi dobrego serca. Inicjatywa skierowana jest do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie, którym pomysłodawcy chcą podarować odrobinę ciepła, radości i obecności. Każdy może się w tą akcję włączyć ze swoim nawet niewielkim udziałem.

Czytaj dalej

Czepkowanie studentów pielęgniarstwa w ANS

W miniony poniedziałek w murach Akademii Nauk Stosowanych odbyła się uroczystość czepkowania studentów II roku pielęgniarstwa I stopnia. Przez ten symboliczny gest zostali oni wpisani w społeczność niosącą pomoc pacjentom, będącym nierzadko w trudnej sytuacji nie tylko zdrowotnej, ale i życiowej.

Czytaj dalej