|  MN (opr)  |  6 komentarzy

Spór o plac przed Teatrem, czyli kto wiedział i nic nie powiedział

Sprawa placu przed Teatrem wciąż może budzić emocje, ale wartym zastanowienia się jest – czy faktycznie nikt nad tym nie miał kontroli. Przedstawiciele Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska znaleźli odpowiedź.

Temat nie zakończył się na sprawach związanych z pozwem sądowym czy ogólnej krytyce mieszkańców. Ta kwestia będzie powracać przez kolejne lata, bo trudno o zmianę myślenia wobec tego, co stało się na terenie przy ul. Mickiewicza. Przedstawiciele Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska ustalili jednak, na jakich zasadach teren ten został udostępniony Teatrowi przez Miasto i czy prezydent mógł mieć wpływ na to, co powstanie w tym miejscu.

– Dyskusja o „rewitalizacji” placu przed teatrem w Gnieźnie zdaje się nie mieć końca. Temat co chwilę powraca na tapet w kolejnych odsłonach – była jajecznica, pozwy sądowe, medialne wyrazy poparcia. Czy inwestor był pozbawiony kontroli i miał wolną rękę w projektowaniu i realizowaniu modernizacji placu przed teatrem? Odpowiadamy na to pytanie w filmie, przybliżając fakt publicznie dostępny, aczkolwiek przemilczany – informują, zapraszając do 3-minutowego filmu przedstawiającego zebrane informacje.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jancio
Jancio
09/05/2023 11:00

Betonoza.

olany
olany
08/05/2023 15:01

Panie radny, prezydent Tomasz Budasz nie ma zwyczaju tłumaczyć swoich decyzji przed społeczeństwem. Sprawa dla niego niewygodna nie podlega dyskusji społecznej!

Filip
Filip
08/05/2023 13:38

Ten teren należy do prywatnego właściciela. Potomkowie żyją.

Zofia
Zofia
09/05/2023 10:54
Odpowiedź  Filip

Nieprawda!wszystko już dawno jesturegulowane prawnie

Bezprawnik
Bezprawnik
24/06/2023 13:55
Odpowiedź  Zofia

Bo ani Miasto ani Starostwo nie szukają prawowitych właścicieli. Wygodnie jest przejąć na własność jakąś kamienicę i potem sprezentowaclokatorom prawie za bezcen.

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Bezprawnik
mieszkaniec
mieszkaniec
08/05/2023 12:16

Już niedługo wybory co umożliwi wystawienie cenzurki nie tylko za betonoze teatru ale i za wiele innych „zrealizowanych inicjatyw” w tym za zaniechania w realizacji geotermii© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.