|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Piknik militarny zagościł w centrum miasta

Rekonstruktorzy historyczni, pojazdy wojskowe, broń wszelakiego typu, a nawet części rakiety V2 czy samochody z czasów pokoju – takie atrakcje zagościły na sobotnim Edukacyjnym Pikniku Militarnym.

Wszystko z inicjatywy Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Dragoner”, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury i w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów. 

Na deptaku ul. Chrobrego, Rzeźnickiej i Rynku pojawiła się m.in. diorma z okresu I wojny światowej i powstania wielkopolskiego, w tym pokaz sprzętu wojskowego i pamiątek z okresu II wojny światowej. Wśród nich były m.in. broń i uzbrojenie z międzywojnia, warsztat szewski z początku XX wieku oraz pokazy zbiorów kolekcjonerskich, w tym zabytków nawet z XVIII wieku. Dodatkowo obecna była wystawa samochodów i motocykli, także z Nocnej Jazdy Samochodem bez Celu Gniezno. Gościnnie pojawiły się pojazdy służb.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
14/05/2023 14:04

Fajnie tylko szkoda że już o 19 nic nie było do obejrzenia na zewnątrz więc lipa© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.