|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Zmiana na stanowisku skarbnika miejskiego

To była długa i wymagająca praca na rzecz Miasta, którego finanse oraz sytuacja prawna nieustannie się zmieniały. Nad tym wszystkim przez ostatnie 27 lat kontrolę trzymała skarbnik Ewa Gawrych, która przechodzi na emeryturę. Jej miejsce zajmie Maciej Jankowski, dotychczasowy kierownik Referatu Podatków i Opłat Lokalnych w Urzędzie Miejskim.

Piątkowa, robocza sesja Rady Miasta Gniezna połączona była z dwiema bardzo rzadkimi uchwałami – odwołania i powołania skarbnika. Na emeryturę odchodzi Ewa Gawrych, która przez ostatnie trzy dekady była związana z Urzędem Miejskim. Uchwała wejdzie w życie w lipcu br.

– W życiu każdego człowieka jest taki czas, kiedy kończy się jego aktywność zawodowa i w moim życiu taka chwila nadeszła. Po 37 latach pracy w ogóle i 30 latach pracy w urzędzie, podjęłam decyzję o przejściu na emeryturę. Chciałabym podziękować wszystkim radnym za to, że byli dla mnie wyrozumiali, za ich cierpliwość, za zrozumienie – przekazała Ewa Gawrych w obecności Rady Miasta.

Ewa Gawrych ukończyła Wydział Organizacji i Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Z Urzędem Miejskim związała się w sierpniu 1993 roku, zajmując stanowisko podinspektora w Wydziale Działalności Gospodarczej. Kiedy zaczynała swoją pracę w styczniu 1997 roku, dochody miasta wynosiły 56 milionów złotych. Obecnie jest to 344 miliony złotych. Te 27 lat to kilkaset posiedzeń Rady Miasta oraz komisji, a także współpraca z czterema prezydentami i licznymi radnymi kolejnych kadencji. To także realizowanie różnych wizji rozwoju miasta, a także spinanie budżetu tak, by mogły one być realizowane – wszystko to przy fachowym rozpoznaniu sytuacji finansowej oraz prawnej.

Na piątkowym posiedzeniu jednogłośnie Rada Miasta powołała na funkcję Skarbnika Miasta Gniezna Macieja Jankowskiego, dotychczasowego kierownika Referatu Podatków i Opłat Lokalnych Wydziału Gospodarki Finansowej Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Maciej Jankowski ukończył Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu studia podyplomowe w zakresie gospodarki, rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej. Odbył liczne kursy i szkolenia dotyczące rachunkowości budżetowej, a także posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe związane z realizacją zadań w sektorze finansów publicznych oraz księgowości

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdziszz
Zdziszz
20/05/2023 21:24

Pożegnania jakby za darmo pracowała.

Nemo
Nemo
22/05/2023 22:53
Odpowiedź  Zdziszz

Kultury to taki Zdzisz nie ma za grosz.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.