|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Szkoła w Jankowie Dolnym z własnym miasteczkiem ruchu drogowego

źródło: Gmina Gniezno

Zespół Szkół w Jankowie Dolnym ma własny plac, na którym uczniowie mogą nabywać wiedzę z zakresu ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po ulicach.

Inicjatorem tego projektu była Rada Rodziców oraz dyrekcja placówki. Miasteczko ruchu drogowego jest odpowiedzią na potrzeby praktycznej nauki zasad poruszania się po drogach. Całkowity koszt projektu wyniósł 150 tys. złotych, z czego 100 tys. złotych pochodziło z budżetu gminy Gniezno, a 50 tys. złotych z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Inwestycja polegała na wykonaniu utwardzenia placu o powierzchni około 800 metrów kwadratowych oraz montażu znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej i wykonaniu malowania poziomego. Na potrzeby projektu pozyskano również 6 profesjonalnych rowerów. 

Na oficjalnym otwarciu placu pojawiła się wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka, dyrektor WORD Poznań Włodzimierz Bogaczyk, starosta Piotr Gruszczyński oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP Poznań mł. insp. Karol Sekula. W uroczystości otwarcia uczestniczyli również nauczyciele oraz uczniowie klasy 3 i 4. Pierwsze egzaminy na placu odbędą się już 12 czerwca 2023 roku.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.