|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Trzeci Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przeszedł do historii

źródło: Gmina Gniezno

Przez trzy dni 9 drużyn – łącznie około 90 uczestników z kilku drużyn pożarniczych, zmagało się z działaniami, które na co dzień realizują strażacy.

Wszystko w ramach III Powiatowego Zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który od piątku do niedzieli odbywał się w Modliszewie. Na zmagania stawili się młodzi reprezentanci OSP z Kruchowa, Łopienna, Modliszewa, Strzyżewa Smykowego, Niechanowa, Popowa Kościelnego, Mieściska, Mielna, oraz Kaczanowa.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach szkoleniowych m.in. z zakresu gaśnictwa, ratownictwa medycznego, operowania prądami wody czy ratownictwa technicznego. Dowiedzieli się też jak ustabilizować pojazd po wypadku, jak poradzić sobie z zadymieniem w pomieszczeniu i na powietrzu, w jakich sytuacjach i jak wywarzyć drzwi, poznali budowę autopompy i zasady jej działania. Uczyli się też przecinać samochody, które podpalono, żeby nauczyć się je gasić. Była specjalnie zorganizowana nocna akcja na stawku, która przyniosła masę wrażeń i emocji. Całość zakończył egzamin sprawdzający zdobytą wiedzę.

– Dziękuję wszystkim druhom z OSP Modliszewo, którzy angażują się w organizację imprezy i stawiają na szkolenie młodzieży z zakresu pożarnictwa. Praca strażaka nie należy do łatwych, ale przynosi wiele satysfakcji i dla niejednego jest spełnieniem marzeń.  Warto zarażać taką pasją młode osoby powiedziała wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka. Wszyscy uczestnicy otrzymali też gadżety. Trzydniowe wydarzenie organizowane było po raz kolejny przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewie. Organizację zlotu ponownie wsparła Gmina Gniezno.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.