|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Strażacy z powiatu gnieźnieńskiego budzili w górach „Śpiącego Rycerza” w szlachetnym celu

źródło: OSP Trzemeszno

W miniony weekend w polskich Tatrach odbyła się wyjątkowa akcja, która miała na celu uświadamianie o dołączeniu do bazy dawców szpiku. Wzięli w niej udział także strażacy z powiatu gnieźnieńskiego.

W niedzielny ranek po raz trzeci w historii 200 strażaków z prawie 60 jednostek OSP i PSP z całej Polski, w pełnym umundurowaniu bojowym, wyruszyło z Kuźnic na Giewont w ramach akcji propagowania dawstwa szpiku. Była to też okazja do wspierania osób, które walczą z nowotworami, którzy czekają na swojego „genetycznego bliźniaka”. 

Inicjatorem akcji jest druh Sławomir Kowalczyk z OSP Łukowice Brzeskie – strażak jest dawcą faktycznym i oddając krwiotwórcze komórki macierzyste podarował szansę na życie choremu na nowotwór krwi.  solidarności z chorymi na nowotwory krwi i promowanie dawstwa szpiku kostnego.

W akcji wzięli udział także druhowie z OSP Trzemeszno – Dawid Wielgolewski, Dawid Kasprzak i Mateusz Maciejewski, którzy reprezentowali w ten sposób swoją gminę oraz powiat gnieźnieński. 

Niestety, ponieważ bezpieczeństwo i ludzkie życie jest dla strażaków najważniejsze, z uwagi na prognozy zrezygnowano z dotarcia do „Śpiącego Rycerza” na około 40 minut przed dotarciem do celu. Zapowiadane burze oraz ogólne załamanie pogody sprawiło, że podejście zostało zakończone.

Mimo to strażacy zachęcają do dzielenia się swoim szpikiem – zapisanie się do rejestru nic nie kosztuje, a w razie zaistnienia takiej potrzeby i wezwania do pomocy, można uratować czyjeś życie! Można przeczytać więcej na stronie Fundacji DKMS.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.