|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Gnieźnieńska porodówka wciąż jedną z częściej wybieranych w województwie

Spośród 31 szpitali z oddziałami ginekologiczno-położniczymi z całej Wielkopolski, lecznica w Gnieźnie uplasowała się na 9. miejscu za pierwsze półrocze, jeśli chodzi o ilość odebranych porodów.

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ po raz kolejny przyjrzał się liczbie porodów w naszym regionie, sprawdzając, które oddziały cieszyły się największa popularnością wśród mam w pierwszym półroczu 2023 roku.

W sumie przez pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku w 31 oddziałach położniczo-ginekologicznych w Wielkopolsce, odebranych zostało 13,5 tys. porodów. Co jest oczywistym, najwięcej z nich miało miejsce w Poznaniu, w którym znajdują się cztery takie placówki. Najbardziej popularnym był Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu, w którym odebrano  w pierwszym półroczu 2723 porody.

Spoza Poznania popularne są te placówki, które nierzadko znajdują się w większej odległości od stolicy Wielkopolski. Czwarte miejsce przypadło ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim z wynikiem 798 porodów, a kolejne są placówki w Lesznie (608), Koninie (511) i Pleszewie (476).

Na 9. miejscu znalazł się Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, w którym w pierwszym półroczu 2023 roku odebrano w sumie 449 porodów. W subregionie poznańskim znalazł się on na 1. miejscu poza placówkami z Poznania, wyprzedzając lecznice w Śremie (370), Środzie Wielkopolskiej (367), Grodzisku Wielkopolskim (253), Szamotułach (253), Wrześni (251), Międzychodzie (218) czy Obornikach (169).

Należy tu dodać, że w 2022 roku Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie zajął w tym samym okresie 8. miejsce z wynikiem 478 dzieci, które przyszły na świat w pierwszym półroczu. Przez cały 2022 rok było ich 965. Spadek urodzeń jest więc widoczny.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.