|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych już wkrótce w Gnieźnie

Jeszcze w tym miesiącu ma zostać uruchomiona pierwsza na terenie Gniezna stacja do ładowania samochodów elektrycznych – ulokowana będzie przy N-Parku przy ul. Składowej.

Kierowcy samochodów elektrycznych nie mają łatwo na terenie Gniezna i powiatu. Nasz region, mimo położenia na przebiegu dwóch tras krajowych, w tym jednej o charakterze ekspresowym, jest „białą plamą” na mapie stacji ładowania.

Mimo iż pojazdów tego typu w naszym regionie na drogach nie brakuje i są one widoczne, to do tej pory jedyna stacja ładowania znajduje się w Rudkach koło Trzemeszna przy drodze krajowej nr 15. To nietypowe, gdyż od dawna mówi się o konieczności wsparcia użytkowników tych pojazdów i to mimo różnych opinii na temat samej obecności „elektryków” na drogach.

Od kilku tygodni na parkingu N-Parku przy ul. Składowej widoczne jest wydzielone miejsce postojowe na cztery pojazdy, oznaczone zielonym malowaniem poziomym. Przy nim ustawiono już urządzenia do ładowania pojazdów elektrycznych, ale sama stacja pozostaje wciąż ograniczona dla użytkowników.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z firmą Napollo, która zarządza N-Parkiem. Jak nas poinformowano: – Stacja ładowania została zaprojektowana z myślą o jak najwyższym bezpieczeństwie klientów i w tym momencie przechodzi urzędowe odbiory techniczne niezbędne do jej udostepnienia dla klientów. Otwarcie stacji jest planowane na koniec sierpnia.

Będzie to pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych na terenie Gniezna, aczkolwiek według nieoficjalnych informacji trwają też przymiarki do zrealizowania innych, położonych przy kolejnych obiektach handlowych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Do rzeczy
Do rzeczy
01/12/2023 20:32

Kolejna bedzie przy S5

Stefek
Stefek
10/08/2023 14:25

Druga stacja ładowania, pierwsza znajduje się na Orcholskiej przy PHUP

micio
micio
10/08/2023 13:38

Będzie biskup na otwarciu w celu poświęcenia?

Maciej
Maciej
10/08/2023 13:07

Pierwsza stacja juz istnieje od jakiegoś czasu na Orcholskiej przy PHUP© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.