|  Rafał Wichniewicz  |  11 komentarzy

Ulica Parkowa ponownie zalana, a stawek pełen

Wystarczał wieczór z opadami deszczu, by przejście ulicą Parkową stało się wyzwaniem nie do wykonania. Podobnie dostanie się z ul. Kasprowicza w kierunku ul. Paczkowskiego przez „teren rekreacyjno-sportowy”.

Jedno bagrowanie stawku, jakie zostało wykonane kilka miesięcy temu po opadach powodujących zalewanie ul. Parkową, nie wystarczało.

Efektem ostatnich opadów jest podniesienie poziomu wód w zbiorniku znajdującym się na skraju Parku Miejskiego, a po niedzielnym, wieczornym deszczu, który przeszedł nad miastem – rezultaty są widoczne na zdjęciach – droga i rowy wypełnione wodą.

O sprawie poinformował nas jeszcze w nocy jeden z mieszkańców, który tą drogą wracał do domu (pisownia oryginalna): – Dobrze ze byla kasa zeby nadmuchać balllooooon w okresie jesienno zimowym za miliony zamiast zająć się usunięciem jeziorka parkowego. I wcale nie było nie wiadomo jakich opadów…co się wydarzy jeśli będzie faktycznie jakieś oberwanie chmury??? Ewakuacja mieszkańców??? – napisał pan Bartosz.

Trudno komentować sytuację, która powraca w tym miejscu po raz kolejny. Oczekiwać można było, że przy budowie „terenu rekreacyjno-sportowego” (za sumę 5,7 mln złotych) kwestia melioracji zostanie rozwiązana, ponieważ wszyscy dobrze wiedzą, że obszar ten ma wysoki poziom wód gruntowych i budowa dużej powierzchni płaskiej powodować będzie spływ wód do stawku i zagłębień terenu. Wydaje się, że „tego nie przewidziano”, a efekty są widoczne jak na poniższych zdjęciach. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik
czytelnik
29/08/2023 18:07

Wszystko robić na pokaz i być medialnym.To jest plan pewnej osoby

nowość
nowość
29/08/2023 07:01

„Nocna jazda kajakiem bez celu PO Gnieźnie” zaprasza drużyna budzika

Janek
Janek
28/08/2023 23:14

prawdopodobnie kompleks rekreacyjno-sportowy został właśnie rozszerzony o kolejne „baseny letnie”: to zdecydowanie uzasadnia kwotę 6 mln, które na to przeznaczono ;-)))
nasz prezydent jest bardzo zadowolony z basenów na ul. Spokojnej i pewnie dlatego tutaj na Parkowej powstaje nowy…

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
28/08/2023 18:42

Dlaczego, Pan Prezydent Miasta Gniezna wydając polecenie o szybkim zagospodarowaniu tego terenu, nie spytał pana Sottka ( specjalisty d/s wod kan w urzędzie Miasta Gniezna), czy ten teren się na takie inwestycje, w obecnym stanie nadaje. Komuś się bardzo, ale to bardzo spieszyło. I znowu sprawdziło się mądre, polskie przysłowie…… ” co nagle , to po diable ” !!

Miki
Miki
28/08/2023 13:21

Uwaga, to będzie szok, ale po to jest staw aby była w nim woda. A dla wszystkich którzy twierdzą, że to też zalanie jest problemem proponuje cały park zabetonować bo i zobaczymy co w tedy będzie, przecież widać że jest tam niecka, więc musi tam woda stać. Z drugiej strony mamy taki piękny program ekologiczny – łap deszczówkę 😁

Tomcio Paluch
Tomcio Paluch
29/08/2023 11:21
Odpowiedź  Miki

O co chodzi właściwie w tym komentarzu? Ludzie naprawdę piszą czasami od rzeczy!

micio
micio
28/08/2023 13:02

Wreszcie powstał nowy basen z dogodnym parkingiem, wręcz Aquapark. W imieniu niektórych mieszkańców dziękujemy!
… nawet myślę że spływ kajakowy można by urządzić

Jasio
Jasio
28/08/2023 12:41

`Problem w tym, ze nie chodzilo o zaden teren rekreacji.., tylko o zamkniecie przejazdu na ul. Marcinkowskiego, dla „spokoju” mieszkacow..

Tomcio Paluch
Tomcio Paluch
29/08/2023 11:22
Odpowiedź  Jasio

Piszczcie prawdę: Dla spokoju ważnej persony miasta!

miejscowy
miejscowy
28/08/2023 11:41

Obraz gnieznienskiego magistratu.

Arkadiusz
Arkadiusz
28/08/2023 11:13

najlepiej przebić tam drogę do al. Marcinkowskiego



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.