|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Mieszkańcy odzyskali dostęp do bieżącej wody

W tydzień po pierwszym komunikacie o zakazie spożywania wody z sieci, około tysiąca mieszkańców z czterech wsi na pograniczu gmin Mieleszyn i Kłecko mogą w końcu z niej korzystać.

W środowe popołudnie Powiatowy Państwowy Inspektorat Sanitarny w Gnieźnie wydał komunikat, skierowany do mieszkańców korzystających z sieci podłączonej do stacji uzdatniania wody w Karniszewie.

Jak przekazał Sanepid: – W wyniku przeprowadzonych badań kontrolnych jakości wody, stwierdzono poprawę jakości mikrobiologicznej wody z wodociągu wiejskiego Karniszewa. Obecnie woda spełnia wymagania mikrobiologiczne określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Można więc ją pić, a także wykorzystywać w gospodarstwie. Jak zaznaczono, informacja ta obowiązuje do czasu wydania ewentualnego kolejnego komunikatu.

Przypomnijmy, że od czwartku 24 sierpnia około tysiąca mieszkańców Biskupic, Borzątwi, Karniszewa i Sokolnik nie miało dostępu do bieżącej wody z sieci z uwagi na wykrycie bakterii. Przez ten czas zmuszeni byli do korzystania z dostaw wykonywanych beczkowozem.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.