|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Hulajnogi Lime kończą sezon. Pora na uporządkowanie ich obecności?

zdjęcie nadesłane

Firma obsługująca zielone hulajnogi, dostępne na terenie Gniezna, poinformowała o zakończeniu sezonu i powrocie na ulice miasta w przyszłym roku.

Z ulic znikają hulajnogi elektryczne, które przez drugi sezon były dostępne do wypożyczenia na terenie miasta. Firma Lime zapowiedziała koniec sezonu wiosenno-letniego i zamierza powrócić w przyszłym roku.

Jak poinformował operator, zielone hulajnogi będą dostępne do wypożyczenia do 14 września br. Po tym wszystkie pojazdy mają zniknąć. Mimo, że firma poinformowała o „udanym sezonie”, nie poinformowała o jego szczegółach na terenie Gniezna. Podano, że obecnie na terenie Polski porusza się 23 tys. takich pojazdów w 50 miastach. – Firma jest usatysfakcjonowana z popularności, jaką cieszyły się jej pojazdy w minionym, wiosenno-letnim sezonie. Coraz więcej samorządów zdecydowało się na współpracę z Lime – informuje operator.

Jednocześnie jednak w ostatnim czasie złożona została interpelacja przez radnego Tomasza Dzionka w sprawie uregulowania kwestii stawiania pojazdów w sposób niejednokrotnie utrudniający poruszanie się pieszym. Wskazano przy tym na rozwiązania stosowane w Poznaniu, tj. stworzenie wyznaczonych stref, poza którymi stawianie hulajnóg byłoby dodatkowo płatne.

W odpowiedzi na to prezydent przyznał: – W związku z powyższym oraz pojawiającymi się w innych miastach pilotażowymi regulacjami funkcjonowania hulajnóg w przestrzeni publicznej, przychylam się do Pana wniosku w sprawie podjęcia działań i rozmów z operatorami w sprawie uregulowania powyższych zasad na terenie Gniezna. Pozostaje więc czekać na konkretne kroki, które pozbawiłyby użytkowników hulajnóg możliwości stawiania tych pojazdów „byle jak i byle gdzie”.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bujdasz Patrol
Bujdasz Patrol
11/09/2023 12:37

Nareszcie ufff.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.