|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

W poczekalni dworca stanął „videomat”. Ma zastąpić kasę biletową

Podróżni zamierzający kupić bilet na pociąg na gnieźnieńskim dworcu, mogą już korzystać z nowego urządzenia stojącego między przejściami – pod tablicami informacyjnymi.

Videomat został ustawiony w holu dworca przez spółkę przewozową Polregio i, jak poinformowano, jego ustawienie ma usprawnić kupowanie biletów przez zainteresowanych podróżą. Jak zawarto w informacji od firmy, „nowa funkcjonalność zmniejszy utrudnienia pasażerów związane z dostępem do okienka kasy biletowej”. Jest to odpowiedź na problemy, jakie z kupowaniem biletów zaczęły się pojawiać po zamknięciu jednej z dwóch kas w tym miejscu wczesną wiosną br.

Urządzenie różni się od stojącego obok biletomatu wielkością oraz funkcjami – pasażer może na samym początku wybrać samodzielne kupowanie biletu (przebiega ono tak samo, jak w standardowym automacie) lub też poprzez połączenie z e-kasjerem, któremu przekazuje się informacje o stacji docelowej, przysługującej zniżce, a następnie formie płatności – po wykonaniu tych czynności odbiera się wydrukowany bilet. 

Pierwsze videomaty pojawiły się w październiku 2022 roku w 10 miastach Polski. Gniezno jest jednym z kolejnych, w których to urządzenie zostało zainstalowane. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rezigiusz
rezigiusz
14/09/2023 11:08

Rozumie że videomat przyjmuje gotówkę

Tom
Tom
14/09/2023 23:23
Odpowiedź  rezigiusz

Kto rozumie?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.