|  Rafał Wichniewicz  |  6 komentarzy

Kierowcy ciągle mylą zjazdy na rondzie na ul. Wrzesińskiej

zdjęcie nadesłane

Rondo jest oznakowane, ale niektórzy łatwo ulegają złudzeniu i mylą zjazdy – tak informują mieszkańcy, którzy obserwują sytuację na rondzie na ul. Wrzesińskiej.

Sytuacja dotyczy skrzyżowania o ruchu okrężnym na ul. Wrzesińskiej, Granicznej oraz drogi prowadzącej w kierunku ul. Witkowskiej. Od samego początku obserwowane są sytuacje, w których kierowcy – szczególnie będący w dalekiej trasie, nieznający terenu – jadąc w od strony miasta w stronę Wrześni, błędnie zjeżdżają na dojazd do ul. Cisowej. Wyjazd z ronda w kierunku Wrześni znajduje się tuż za nim.

Ciężarówki, dostawcze i zwykłe osobowe błądzą tam niemal codziennie, a już były sytuacje z rozjechanymi poboczami, zjechaniem do rowu i problemami z „wykręceniem”. Mimo, że oznakowanie od strony miasta wskazuje, że na Wrześnię prowadzi trzeci zjazd z ronda, a dodatkowo jest on opatrzony tablicą informacyjną, to co pewien czas kierowcy zjeżdżają właśnie na obecne „starodroże”, czyli krótki odcinek dawnej ul. Wrzesińskiej, który obecnie prowadzi tylko do ul. Cisowej.

Problem został już zasygnalizowany zarządcy, który budował nową drogę przez las oraz samo rondo, czyli Wielkopolskiemu Zarządcy Dróg Wojewódzkich. Jak poinformowano w piśmie zwrotnym do Urzędu Miejskiego, jedynym rozwiązaniem, które ma zostać zrealizowane, będzie ustawienie przy zjeździe z ronda w stronę ul. Cisowej znaku B-18 z ograniczeniem tonażu, a wzdłuż rowu mają się pojawić biało-czerwone tablice prowadzące U-3.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hodowca milicjantów
Hodowca milicjantów
16/09/2023 10:35

Znaki się czyta ‼️ a nie zapatrzeni w sztuczna inteligencję..Nawet jak by tam postawili baner wielkości domu to i tak nic nie zmieni bo barany nie czytają znaków ‼️‼️

Bujdasz Patrol
Bujdasz Patrol
15/09/2023 09:44

To jest wina Tuska!!!

rowerzysta
rowerzysta
14/09/2023 14:48

Ludzie jadą na nawigacji, większość z nich nie ma zaktualizowanego tego ronda tylko prostą drogę na Wrześnie. Wczoraj natomiast byłem świadkiem jak pani, która jechała od strony nowej drogi wybudowanej przez las – skręciła w lewo na rondo pod prąd…

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
14/09/2023 12:23

Może tablice U-3 coś pomogą ?! Zobaczymy ,

okulista
okulista
14/09/2023 12:10

Proponuję ponownie ich skierować na egzamin.

Grześ
Grześ
14/09/2023 14:42
Odpowiedź  okulista

Dokładnie tak
Ręce opadają© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.