|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Komunikat ws. jakości wody dla kilku wsi gminy Gniezno

Woda

Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna opublikowała komunikat w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dla mieszkańców kilku wsi w północnej części gminy Gniezno.

Komunikat z 22 września dotyczy wody z wodociągu wiejskiego Dębłowo, który zaopatruje wsie: Dębłowo, Świątniki Małe, Świątniki Wielkie, Nowaszyce, Modliszewko 24a i Zdziechowę (numery od 31 do 38 od Mącznik w stronę Gniezna do torów).

Sanepid informuje, że woda z SUW Dębłowo może być zdatna do spożycia wyłącznie po przegotowaniu: – Jakość wody z wodociągu wiejskiego Dębłowo uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym – zawarto w komunikacie. – Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie. Woda może być używana do celów sanitarnych – dodano.

Jak informuje gmina Gniezno, woda dla zwierząt gospodarskich będzie dostarczana dzięki uprzejmości OSP Mieleszyn – więcej informacji w komunikacie poniżej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gruu
Gruu
22/09/2023 23:06

Co dzieje się ostatnio z wodą? W powiecie Wągrowieckim podobny problem z kilku wodociągów!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.