|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Seniorzy świętowali swój dzień

Dobry humor, wspólna zabawa i integracja towarzyszyły gnieźnieńskim seniorom, którzy z okazji przypadającego ich święta, postanowili ponownie zaznaczyć swoją obecność w społeczeństwie miasta.

Międzynarodowe Święto Osób Starszych przypada 1 października, ale seniorzy z Gniezna zdecydowali się nie czekać na ten moment i o tydzień wyprzedzili obchody swojego dnia. Tegoroczne Senioralia, które już po raz siódmy były świętowane w naszym mieście, przebiegały pod hasłem „Seniorzy idą w tango”.

Wszystko rozpoczęło się od parady, która wyruszyła w sobotnie popołudnie z Rynku i tłumnie przewędrowała ul. Chrobrego aż do Szkoły Podstawowej nr 2. Do udziału w przedsięwzięciu zmobilizowano środowiska z całego miasta, do czego walnie przyczyniła się Miejska Rada Seniorów, Klub Seniora „Radość” oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. 

W sali sportowej tej placówki na seniorów czekał przygotowany program artystyczno-taneczny, poprzedzony oficjalnym przekazaniem kluczy do miasta przez władze. Całość urozmaiciły stoiska informacyjne m.in. MOPS-u, Policji, Straży Miejskiej oraz badania profilaktyczne.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fabian
Fabian
25/09/2023 09:37

Starość nie oznacza znudzenia się życiem, wręcz przeciwnie, stajemy się bardziej komunikatywni i potrzebujemy siebie nawzajem. Tego rodzaju spotkania udowodniły, że być seniorem, nie znaczy czuć się niepotrzebnym. Brawa dla organizatorów.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.