|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Innowacyjne zabiegi po raz pierwszy przeprowadzone w gnieźnieńskim szpitalu

źródło: Szpital Pomnik Chrztu Polski

W Szpitalu Pomnik Chrztu Polski po raz pierwszy przeprowadzono zabiegi zamknięcia ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej.

We wrześniu br. na Oddziale Kardiologii w szpitalu przy ul. 3 Maja wykonano pierwsze zabiegi zamknięcia ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Jest to dolegliwość, która spotyka najczęściej pacjentów po przebytych udarach niedokrwiennych mózgu, lub z innymi problemami neurologicznymi związanymi ze zmianami niedokrwiennymi w mózgowiu.

– Zabiegi wykonywane z dostępu przez żyłę udową są alternatywą dla klasycznej operacji kardiochirurgicznej. Wykonuje się je u pacjentów, u których stwierdzamy przetrwałe z życia płodowego otwory w przegrodzie oddzielającej przedsionki serca – informuje Szpital Pomnik Chrztu Polski. Zabiegi zostały wykonane dzięki wsparciu zespołu specjalistów z I Kliniki Kardiologii UM w Poznaniu w osobie prof. dr hab. Aleksandra Araszkiewicza oraz dr n. med. Agaty Markiewicz.

Całość odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut, a pacjent następnego dnia porusza się już samodzielnie po oddziale. Po dwóch dobach od przeprowadzenia zabiegu jest już wypisywany do domu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.