|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Leśnicy będą rozdawać sadzonki drzew

W przyszłym tygodniu w siedzibie Nadleśnictwa Gniezno odbędzie się piąta edycja akcji #sadziMY. Będzie to okazja do odebrania sadzonek drzew, które będzie można zasadzić w swoim otoczeniu.

Akcja odbędzie się 2 i 3 października. Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

U progu jubileuszu setnej rocznicy powstania, Lasy Państwowe konsekwentnie kontynuują działania na rzecz zwiększania lesistości kraju, która obecnie wynosi 29,6 proc. Oznacza to, że lasy zajmują niemal trzecią część Polski.

Na początku października leśnicy ponownie zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew. Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów.

Nadleśnictwo Gniezno będzie rozdawać sadzonki podobnie jak w ostatnich edycjach akcji przy swojej siedzibie przy ul. Wrzesińskiej 83 (Las Miejski). Sadzonki będzie można odebrać 2 i 3 października między godziną 9:00 a 15:00.

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
29/09/2023 11:49

Witam, byłabym ciekawa informacji jakie gatunki będą dostępne w Gnieźnie oraz czy można otrzymać więcej niż jedną sadzonkę.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.