|  Rafał Wichniewicz  |  16 komentarzy

Seria zniszczeń banerów wyborczych. Sprawca został przyłapany na gorącym uczynku

zdjęcia nadesłane

Od dwóch tygodni w rejonie os. Tysiąclecia oraz w kilku przypadkach położonych w pobliżu tej części miasta, dochodziło do zniszczeń banerów wyborczych. Sprawca miał zostać obywatelsko zatrzymany.

O sytuacji informowaliśmy już w drugiej połowie września. Banery wyborcze PO, Lewicy i Trzeciej Drogi były niszczone w rejonie ul. Chudoby, Paczkowskiego, Roosevelta i al. Reymonta. Sprawca tych czynów posługiwał się ostrym narzędziem, zwyczajnie tnąc plandeki, pozostawiając tylko przymocowane elementy, a pozostałe fragmenty wyrzucając lub pozostawiając na miejscu.

Mimo, że informowaliśmy o procederze oraz grożącymi za to konsekwencjami, sprawcy lub sprawca dalej działał. Kolejne uszkodzone banery pojawiły się m.in. przy ul. św. Michała czy Wyszyńskiego. Wandal poruszał się zamaskowany, a jego wizerunek uchwyciły kamery monitoringu.

W sprawie głos zabrali już przedstawiciele Lewicy, a obecnie odniósł się do sprawy także starosta Piotr Gruszczyński i kandydat PO, który poinformował, że udało się zatrzymać sprawcę po obywatelskim ujęciu. – Na nagraniu widzimy wyraźnie człowieka w kominiarce, który bardzo sprawnie posługuje się nożem. Mam jednak wyobraźnię i uświadomiłem sobie, co się może stać, kiedy dojdzie do spotkania w nocy z takim człowiekiem, który może zachować się w sposób niekontrolowalny i może dojść do nieszczęścia – stwierdził. Jak przekazał, sprawca został mimo wszystko wczoraj zatrzymany obywatelsko.

– Mogę powiedzieć, że ten człowiek jest ściśle związany ze środowiskiem PiS-u, ponieważ mamy dokumenty, zdjęcia, gdzie uczestniczy w spotkaniach z jednym z polityków PiS-u i siedzi w pierwszym rzędzie i to zdjęcie na to wskazuje – dodał dalej starosta. Zaznaczył wcześniej, że banerów partii rządzącej w tym rejonie miasta nie zostały uszkodzone.

Co na to Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie? Na tę chwilę nie udziela się dodatkowych informacji w sprawie postępowania. Z naszych informacji wynika, że mężczyzna dopiero ma zostać przesłuchany. Nie wiadomo też, czy uda mu się udowodnić wszystkie zniszczenia, do jakich dochodziło w ostatnim czasie w tym rejonie miasta.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
04/10/2023 22:26

Czy stawianie reklam starosty w poprzek torów wąskotorówki jest legalne tak jak w okolicy Jelonka i Witkowa???

wyborca
wyborca
04/10/2023 17:49

Skąd ten starosta zna nawet z widzenia ludzi PiSu? I czy jeżeli ktoś mnie rozpozna na zdjęciu obok Pana to znaczy, że też jestem członkiem Pańskiej skompromitowanej partii zwanej jak na ironię obywatelską? Proszę nie wyciągać tak daleko idących wniosków.

bobhaus
bobhaus
05/10/2023 12:03
Odpowiedź  wyborca

Afera wizowa , afera węglowa , afera respiratorowa , afera zbożowa to tylko wyjątki z setek afer w które byli zamieszani ludzie PiSu. Wymieniać jeszcze?

Andrzej Emeryt
Andrzej Emeryt
07/10/2023 10:16
Odpowiedź  bobhaus

Afera taśmowa, afera Amber Gold,afera reprywatyzacyjna, próba doprowadzenia LOT do upadłości, afera autostradowa, afera stadionowa, afera wyciągowa, skok na OFE, afera stanowiska, zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego, nałożenie gigantycznego haraczu na Lasy Państwowe,osłabianie bezpieczeństwa i ograniczanie potencjału militarnego, podwyższenie wieku emerytalnego pomimo protestów i wniosku o referendum, masowa inwigilacja obywateli, potężne osłabienie publicznej służby zdrowia….. wymieniać jeszcze ??? Ty myślisz że ludzie nie pamiętają co działo się za PO i PSL??? To tylko znikoma część grzechów poprzednich rządów bo na sumieniu mają jeszcze bardzo wiele! I dlatego tak głośno krzyczą bo ogarnia ich paniczny strach przed rozliczeniem z win.

Andrzej
Andrzej
04/10/2023 16:00

Mam nadzieję, że pomarańczowo – czerwona koalicja nie wygra tych wyborów, inaczej zrobią znowu z Polski kraj podległych nędzarzy, zmarnują wszystko to, co wspólnie osiągnęliśmy-bo rządzili i rządzą Polską ludzie, którzy mają Polskę w sercu, a nie sprzedawczyki i lokaje, kłaniający się w pas, swoim mocodawcom!!!

bobhaus
bobhaus
05/10/2023 12:00
Odpowiedź  Andrzej

PiS ma Polskę w sercu co przekłada się na słowa Bóg-Honor i Ojczyzna ,biskup, szwagier , kur_a i lewizna .To dla nich Ojczyzna . Merkantylni patrioci.

Pytalnik
Pytalnik
04/10/2023 15:14

Jeśli chodzi o banery wyborcze ,to może ktoś wie czy Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma jakąś umowę (płatną czy też towarzyską) z wybranymi kandydatami ( Lewicy ,PO, Polska2050) na umieszczanie w zamykanych gablotach w informacyjnych w blokach mieszkalnych ,i czy z tego tytułu mieszkańcy będą mieć jakieś ” profity ” .Czy zarząd spółdzielni jawnie popiera tych kandydatów w ten czy inny sposób?

bobhaus
bobhaus
05/10/2023 11:55
Odpowiedź  Pytalnik

No takich pieniędzy za wystawione plakaty jak nominaci PiSu w Spółkach Skarbu Państwa to Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie zarobi. Te opłaty od kandydatów to idą do wspólnej kasy spółdzielców. A jak chcesz wiedzieć na co to idzie? To w pierwszej kolejności te pieniądze idą potrzeby spółdzielców. Przeczytaj Statut GSM.

Bart
Bart
04/10/2023 13:29

Nie jestem zdziwiony,to tylko wyborca PiS mógł zrobic. Tego zakłamanego Kaczyńskiego,klamczucha Morawieckiego,Czarnka trzeba odwołać.Bo podzielili naród.. I w TVP propaganda-wszystko wina Tuska!

wyborca
wyborca
04/10/2023 17:50
Odpowiedź  Bart

A ciebie na leczenie w Dziekance.

Rafae
Rafae
05/10/2023 01:36
Odpowiedź  wyborca

A ty z tamtąd się urwałeś ciemniaku

bobhaus
bobhaus
05/10/2023 11:50
Odpowiedź  wyborca

A ty z oddziału szpitalnego na ul. Poznańskiej to pisałeś?

wilk
wilk
04/10/2023 13:15

Co za kłamcy z platformy oszustów,najwięcej banerów jest niszczonych właśnie pisiorów,jak widzę,szczególnie na ul.Witkowskiej,kto jest ślepy panie starosto,mam nadzieję,że ludzie pogonią pana z polityki na emeryturę jak i całą tą sprzedajną sitwę po niemiecką !!!

bobhaus
bobhaus
04/10/2023 19:55
Odpowiedź  wilk

Jak główka boli to idź do medyka.

wilk
wilk
06/10/2023 13:04
Odpowiedź  bobhaus

O moją się nie bój,ja bym się martwił o twoją makówkę !!!

Gosia
Gosia
05/10/2023 12:52
Odpowiedź  wilk

Po przecinku stawiamy spację.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.