|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Obchody 160-lecia I LO

W drugiej połowie października odbędą się uroczystości, upamiętniające rozpoczęcie działalności I Liceum Ogólnokształcącego. Jest to najstarsza placówka szkolna na terenie Gniezna.

I LO jest kontynuatorem tradycji Królewskiego Gimnazjum, utworzonego w 1863 roku i funkcjonującego od tego czasu przez 115 lat w budynku przy ul. Mieszka I (także jako Gimnazjum i Szkoła Realna oraz ostatecznie Liceum Ogólnokształcące), a od 45 lat w gmachu przy ul. Kostrzewskiego.

I LO jest placówką o bogatej historii i tradycji, którą ukończyło na przestrzeni lat liczne grono „Chrobrzaków”. Ich praca i osiągnięcia zapisały chlubne karty w różnych dziedzinach nauki, kultury, sztuki i polityki. Z okazji jubileuszu planowane jest wydanie „Wielkiej Księgi Chrobrzaków”, która ma zawierać biogramy absolwentów, okolicznościowy numer „Brzasku”, Informator Zjazdowy, Biuletyn i Kalendarz I LO oraz Spis Absolwentów.

Obchody 160-lecia szkoły odbędą się w dniach 20-21 października (piątek, sobota) i na ten czas przewidziano program różnych wydarzeń:

  • Piątek, 20 października:

16:30 Spotkanie w pierwszej siedzibie szkoły przy ul. Mieszka I 27
17:30 Przemarsz ulicami miasta i złożenie kwiatów pod pomnikiem Bolesława Chrobrego
18:00 Msza święta w katedrze
19:00 Apel Pamięci na dziedzińcu szkoły przy ul. Kostrzewskiego

  • Sobota, 21 października

8:10 Przyjęcie gości, wydanie materiałów jubileuszowych
8:30 Zwiedzanie Sali Tradycji i pomieszczeń szkolnych
10:00 Uroczysta akademia w szkolnej auli
12:30 Spotkania absolwentów

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stefan
stefan
05/10/2023 14:08

O nasza Alma Mater !!!

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
05/10/2023 13:28

TAK, TAK. 45 lat temu ostatni absolwenci liceum im Bolesława Chrobrego przy ulicy Mieszka I opuszczali mury starego, sławetnego gmachu i zamykali już na zawsze jego historyczne drzwi. I ja wśród tych absolwentów byłem, czym się zawsze szczyciłem !© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.