|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Sołtys z Gębarzewa w nowym programie telewizyjnym „Sołtysi”

Jeden z przejawów aktywnej działalności w sołectwie Gębrzewo – mural na przystanku autobusowym, wykonany w 2021 roku. Sołtys Tomasz Ryszczuk stoi pierwszy od lewej.

W drugiej połowie października program Super Polsat rozpocznie emisję serialu dokumentalnego „Sołtysi”. Jednym z bohaterów będzie Tomasz Ryszczuk z podgnieźnieńskiego Gębarzewa.

Program będzie serialem, w którym pełniący funkcję sołtysów wsi z różnych części Polski będą opowiadać o ich działalności oraz życiu codziennym. W swoim założeniu jest pokazanie, jak ich obecność oraz pełniona funkcja jest ważna w życiu każdej małej, wiejskiej społeczności.

W programie „Sołtysi” opowiadana będzie historia siedmiu sołtysów, wśród których będzie także Tomasz Ryszczuk – pełniący tę rolę od lat w Gębarzewie koło Gniezna. O jego obecności w programie poinformował serwis wirtualnemedia.pl, a on sam potwierdził także swój udział: – Zapraszam do oglądania nowego programu „Sołtysi” gdzie ja i osoby, które działają ze mną na płaszczyźnie sołeckiej i społecznej mogły pokazać co robią dla innych osób – przekazał.

Gębarzewo w gminie Czerniejewo to bez wątpienia jedno z aktywniejszych sołectw na terenie powiatu gnieźnieńskiego, które nie tylko dba o teraźniejszość, w tym o estetykę wsi, ale także przykłada się do utrwalania pamięci o historycznych wydarzeniach w swojej miejscowości i okolicy.

Premiera „Sołtysów” odbędzie się w Super Polsacie 24 października o godzinie 21 i odtąd emitowany będzie w każdy kolejny wtorek.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.