|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Zaciekła pogoń za lisem podczas Hubertusa

W sobotnie południe koniarze z powiatu gnieźnieńskiego uczestniczyli w corocznych obchodach dnia św. Huberta. Nie zabrakło pokazów jeździeckich umiejętności i tradycyjnej pogoni za lisem.

Tradycyjnie w drugiej połowie października miłośnicy koni mieli okazję do udziału w Hubertusie – święcie jeźdźców. Po raz kolejny gnieźnieńskie Stado Ogierów zorganizowało wydarzenie, które ściągnęło wielu uczestników oraz obserwatorów – wszyscy przybyli na teren zielony przy ul. Kłeckoskiej, gdzie już od sobotniego przedpołudnia trwały zmagania najmłodszych w hobby horse.

W południe natomiast odbyła się prezentacja uczestników głównych obchodów, po czym przeprowadzono skoki przez przeszkody – najpierw na terenie hipodromu, a następnie wszyscy widzowie udali się samochodami lub bryczkami na pola przy ul. Górnej, około 2 kilometry od Stada Ogierów. Tam, mimo deszczu, który rozpadał się w momencie przybycia na miejsce, na wszystkich czekały kolejne zmagania oraz gonitwa za listem, którą po zaciekłym pościgu wygrał Krzysztof Zygaj. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
15/10/2023 09:53

A jak koń się znudzi lub coś mu się stanie, koniec dumy i do rzeźni© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.