|  MN  |  Zostaw komentarz

Dzieci ze Świetlic poznały moc dogoterapii

zdjęcia nadesłane

Dzięki życzliwości Związku Kynologicznego w Polsce z oddziałem w Poznaniu, podopieczni Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych wybrali się na Drugą Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych.

W minioną sobotę 4 listopada, podczas zwiedzania czterech pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich, uczestnicy wyjazdu z Gniezna zapoznawali się z różnymi rasami psów, sposobami ich pielęgnacji oraz tresury. Zdobyli także wiedzę na temat sposobu zachowania się podczas pierwszego kontaktu z czworonogiem. Wycieczka miała w sobie również aspekt terapeutyczny, jakim niewątpliwie jest obniżenie napięcia na skutek kontaktu z przyjaznymi psiakami.

Jak wielką radość wywołał sprawiła społeczności świetlic ta wyprawa można zaobserwować także na zdjęciach wykonanych przez podopiecznych placówek w ramach konkursu fotograficznego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”. Z pewnością dzieciaki z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych nie tylko na długo zapamiętają ten wyjazd, ale również chętnie wezmą w nim udział ponownie w przyszłym roku.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.