|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Utrudnienia w ruchu w sobotę

W najbliższą sobotę 11 listopada, zmotoryzowani gnieźnianie muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu w związku z Biegiem Niepodległości.

W ramach obchodów 105. rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę, odbędzie się dziewiąta edycja Biegu Niepodległości. Tego dnia w centrum Gniezna zaplanowane zostały utrudnienia, które potrwają od godziny 9:30 do około 12:30 – 13:00. W związku z tym zamknięte zostaną niektóre ulice śródmieścia – trasa biegu została częściowo zmieniona w porównaniu do ubiegłorocznej.

Bieg odbywać się będzie na trzech pętlach – dwie liczące 4,3 km oraz jedna 1,4 km. Start znajdzie się na placu przed katedrą, a następnie uczestnicy udadzą się: ul. Łaskiego, św. Wojciecha, Seminaryjną, Żuławy, Świętokrzyską, Św. Jana, Św. Wojciecha, Podgórną, św. Wawrzyńca, Słomianka, Jeziorną, promenadą nad Jeziorem Jelonek do ul. Strumykowej i pętlą po nowej bieżni stadionu, skąd nastąpi powrót nad „Wenecję” i dalej nad brzegiem akwenu do ul. Łaskiego, przez Plac św. Wojciecha i ponownie Łaskiego. Po trzeciej, krótkiej pętli, biegacze skierują się z ul. Podgórnej na Rynek, gdzie zlokalizowana będzie meta.

Przypomnijmy, że dodatkowo tego dnia odbędzie się na Rynku także wiele innych inicjatyw, w tym także sprzedaż rogali (od 9 do 15), a o 12:30 rozpocznie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wręczanie medali biegaczom. 

Zobacz także: Program wydarzeń z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.