|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

98% internautów nie podoba się plac przed teatrem

W ubiegłym tygodniu spore zainteresowanie wzbudziły wyniki badań, przeprowadzonych na zlecenie Teatru im. A. Fredry, dotyczących m.in. placu przed tą instytucją. W odpowiedzi przygotowaliśmy własną ankietę, która ma równie miarodajne dane, aczkolwiek grupa uczestników jest 10 razy większa.

Przed tygodniem Teatr im. A. Fredry za pomocą zewnętrznej firmy PR przedstawił wyniki ankiety, przeprowadzonej na grupie 200 osób uczestniczących w wydarzeniach organizowanych przez tę instytucję. Z zebranych tam danych wynika, że 63% osób pozytywnie ocenia to, co zostało wykonane na terenie przy ul. Mickiewicza. Inwestycja realizowana w 2019 roku przez Teatr od początku istnienia wzbudza kontrowersje nie tylko samą formą, ale i jakością wykonania – co też niejednokrotnie prezentowaliśmy (zobacz więcej).

Dodajmy, że z grupy ankietowanych 200 osób, tylko 38% było z Gniezna. Uznać więc można, że pytania o powyższy temat były dla wielu bez znajomości kontekstu historycznego i najpewniej tego, jak wyglądało to miejsce wcześniej.

Ponieważ uznać można, że grupa uczestników wydarzeń w Teatrze nie jest w pełni miarodajną odnośnie opinii na temat samej inwestycji, przeprowadziliśmy własną, równie utrzymującą podobny poziom badawczy. Na Facebooku w krótkim czasie udało się pozyskać ponad 2 tysiące odpowiedzi (zobacz więcej).

Pytanie brzmiało: Teatr twierdzi, że 63% osób podoba się rozwiązanie w postaci placu, powstałego w 2019 roku w miejscu skweru – pytano widzów, odwiedzających tę instytucję. A co na to internauci?

Ostateczne wyniki (2156 głosów) są następujące:

  • 98% tj. 2097 internautów stwierdziło, że lepszy był dawny skwer
  • 2% tj. 59 internautów stwierdziło, że plac jest dobrym rozwiązaniem

Podobnie zresztą uczyniła TV Gniezno, która również przeprowadziła własną ankietę na Facebooku, na podobnych zasadach: Jak twierdzi dyrekcja Teatru: – czasem trudno określić, co jest tylko medialnym szumem, a co rzeczywistą opinią publiczną. Odpowiedzi udzieliło 1389 internautów:

  • 97% tj. 1336 internautów odpowiedziało: „Chcę dawnego placu”
  • 3% tj. 53 internautów odpowiedziało: „ten jest okej”

Dość górnolotnie można stwierdzić, że w ten sposób otrzymano równie miarodajne wyniki, bowiem choć ankieta nie ma odpowiednich parametrów badawczych, jest przeprowadzona na większej grupie i do tego nie będącej ograniczoną do względnie wąskiego grona, korzystającego z oferty teatru.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zygmunt
Zygmunt
20/11/2023 15:16

Koszmar to jedyce co można na ten temat powiedzieć ktoś sie muiał szybko pozbyć kilkudziesieciu ton cementu i przy okazji wybudować dom rodzinie .

wilk
wilk
16/11/2023 12:39

No i pięknie,hipokryzja upadła,jak pisałem wcześniej,ja też nie znam osoby,której ta betonoza pseudo postępowa się podoba przed teatrem !! KTO na to pozwolił???? Wszyscy wiemy!!

Maria
Maria
15/11/2023 12:29

To jest dramat© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.