|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Gospodynie i sołtysi sprzedawali placki dla 14-letniej Oliwii

W błyskawicznym tempie rozeszły się placki, które w ramach akcji charytatywnej sprzedawali sołtysi gminy Niechanowo w centrum Gniezna.

W piątkowe wczesne przedpołudnie do Pierwszej Stolicy Polski wjechała cała grupa reprezentująca gminę Niechanowo, w skład której wchodzili sołtysi z różnych wsi, a także gospodynie z miejscowych kół. Wszyscy zmierzali z setkami sztuk cukierniczych wyrobów, bo po prostu chcieli pomóc Oliwii – 14-latce z gminy Niechanowo, która nagle zachorowała i obecnie przebywa w szpitalu.

– Wszyscy sołtysi gminy Niechanowo przyłączyli się do tej akcji, a także członkinie kół gospodyń wiejskich z naszej gminy, ale też, co mnie najbardziej cieszy, mieszkańcy sami do nas przynosili ciasta. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co się stało – przyznał Krystian Rynarzewski, sołtys Jarząbkowa. W sumie przygotowano około 60 blach ciasta, a także chruściki i rogale. 

Najpierw delegacja odwiedziła Urząd Miejski, a potem także Starostwo Powiatowe. Następnie na około godzinę 13 zaplanowano sprzedaż na ul. Łubieńskiego. Jak się okazało – cały stos pudełek wypełnionych słodkimi wyrobami rozszedł się w ciągu kilkunastu minut, przez co sporo osób musiało się obejść ze smakiem. To jednak nie tylko okazja spróbowania placków, ale przede wszystkim chęć pomocy była tu motywacją, bowiem niektórzy wrzucali do puszki takie kwoty, które również budziły uznanie za okazane serce. 

Aktualizacja: Ze sprzedaży placów pozyskano 8064,43 złotych i 1 euro.

Pomóc Oliwii można cały czas: https://pomagam.pl/79cggm#

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
17/11/2023 16:50

Brawo, tylko ludzie ludziom mogą pomóc.

irra
irra
17/11/2023 16:07

piekna akcja© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.