|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Wieczorne spotkanie z nauką w CK eSTeDe

Za nami kolejna edycja Gnieźnieńskiej Nocy Naukowców, która przyciągnęła przede wszystkim najmłodszych mieszkańców, zainteresowanych nauką poprzez zabawę.

Centrum Kultury „Scena to dziwna” w piątkowe późne popołudnie zamieniło się w prawdziwą jednostkę naukową, w której pojawiła się robotyka, rozmaita elektronika, chemia, fizyka ale także różne inne dziedziny nauki oraz zainteresowań, opierających się na technice. 

Gnieźnieńska Noc Naukowców przyciągnęła sporą grupę zainteresowanych – przede wszystkim najmłodszych. Wielu rodziców oczekiwało na swoje pociechy lub też razem z nimi obserwowało możliwości, jakie daje obecnie technika w zdobywaniu wiedzy. W sali widowiskowej był balon z Mobilnym Planetarium, a w pomieszczeniach tuż obok odbywało się rysowanie trójwymiarowe czy pokazy wirtualnej rzeczywistości oraz automatyki przemysłowej i mechatroniki. 

W innych salach CK eSTeDe nie zabrakło warsztatów z Kostki Rubika, pokazów fizyczno-chemicznych, ciemni fotograficznej, spotkania ze sportami lotniczymi czy prezentacji kolekcji starych telefonów komórkowych. 

Do udziału w organizacji wydarzenia zaproszono Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Stolica Experymentu, Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy, Stowarzyszenie Wystawa Komórek, TEB Edukacja i Akademia Nauki Gniezno.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.