|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Strzyżewo Paczkowe zyskało scenę plenerową

źródło: gmina Gniezno

Sołectwo w Strzyżewie Paczkowym, dzięki dofinansowaniu, pobudowało przy swojej świetlicy obiekt, który pozwoli na organizację wydarzeń „pod dachem”.

W minioną sobotę odbyło się oficjalne otwarcie i przecięcie wstęgi w obecności sołtysa wsi Bolesława Dziela, wójt gminy Gniezno Marii Suplickiej oraz Jarosława Maciejewskiego, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Nie zabrakło również pozostałych mieszkańców wsi.

Społeczeństwo Strzyżewa Paczkowego już nie raz udowadniało, że potrafi wspólnie się integrować, a teraz, dzięki powstałej scenie plenerowej, która może pełnić także sali spotkań w razie niepogody, organizowane wydarzenia będą miały zapewniony dodatkowy dach nad głową. Przy okazji sobotniego okazji otwarcia obiektu wystąpił chór męski „Dzwon”.

Na to zadanie Strzyżewo Paczkowe otrzymało dofinansowanie w kwocie blisko 58 tys. złotych z budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi w XIII edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Całkowita wartość projektu wyniosła blisko 88 tys. złotych, z czego 25 tys. złotych pochodziło z budżetu Gminy Gniezno, a 15 tys. złotych z Funduszu Sołeckiego tejże wsi.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gnieznianin
20/11/2023 08:33

Szczere gratulacje. Teraz gnieznianie będą mogli się także gościć w Strzyżewie Paczkowym na różnych lokalnych uroczystościach i imprezach.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.