|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Gminny Autosan wystawiony na sprzedaż

źródło: Gmina Powidz

Gmina Powidz wystawiła na sprzedaż autobus, który co prawda nie jest jeszcze zabytkiem, ale może dalej służyć lub też… stać się atrakcją dla miłośników komunikacji publicznej.

Z wyglądu „klasyk”, ale w metryce liczący 21 lat pojazd, swoim kształtem przywołuje na myśl wspomnienia po Autosanach, które dawniej były nieodłącznym widokiem w drogach miast i wsi, gdzie kursowały w ramach zorganizowanych linii MPK lub PKS. Ten jednak, który trafił na sprzedaż, pochodzi z 2002 roku i w ostatnim czasie służył – zgodnie z opisem – jako autobus szkolny.

Urząd Gminy w Powidzu wystawił na sprzedaż Autosana H9/21. Pojazd został już wycofany z kursowania i, z uwagi na korozję części bagażowej, nie posiada aktualnego przeglądu. Sam silnik jest jednak po remoncie.

Pojazd ma przejechane 418 tys. kilometrów i został wyceniony na 13 tys. złotych. Przetarg, dostępny na stronie powidzkiego urzędu, odbędzie się w pierwszych dniach grudnia.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew
01/12/2023 09:07

Mam taki sam z 2001 roku i już jest na żółtych blachach© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.