Pod koniec grudnia na dachu jednego z budynków komendy Straży Pożarnej wykonana została instalacja fotowoltaiczna. Zapewni ona dodatkowe zasilanie w energię elektryczną.
Moduły fotowoltaiczne umieszczone zostały na dachu jednego z budynków należących do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, położonego w tylnej części nieruchomości. Instalacja składa się z 63 paneli o łącznej mocy 28,98 kWp.
Celowością korzystania z odnawialnych źródeł energii jest obniżenie kosztów utrzymania gnieźnieńskiej komendy. Nowoczesne i wydajne panele fotowoltaiczne to idealna alternatywa dla tradycyjnych form pozyskiwania energii elektrycznej.
– Zadanie związane z montażem instalacji fotowoltaicznej zostało zrealizowane dzięki środkom w kwocie 100 000 zł pochodzącym z dofinansowania z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie w ramach funduszu wsparcia – informuje mł. bryg. Łukasz Michalak, zastępca komendanta powiatowego KP PSP Gniezno. Strażacy dziękują władzom miasta oraz radnym za przyznanie wsparcia.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Zarówno wiatraki, jak i panele fotowoltaiki muszą zużyć niesamowite ilości energii tradycyjnej, żeby mogły w ogóle powstać, Przy wiatrakach to są tony stali i innych produktów, a w fotowoltaice to produkcja paneli wymaga często stosowania żrących środków chemicznych, takich jak wodorotlenek sodu i kwas fluorowodorowy, a proces wykorzystuje wodę i energię elektryczną, których produkcja emituje gazy cieplarniane. Proces produkcji ogniw fotowoltaicznych wymaga temperatur sięgających 2 tys. stopni, co wymaga energii. Często pochodzącej z tradycyjnych, zanieczyszczających środowisko źródeł.
I w tym tkwi cała tajemnica dalszego ogłupiania społeczeństwa. Dodać należy, ze po jakiś czasie trzeba wszystko utylizować, ale o tym cisza, A wypadki? Proszę bardzo: Do groźnego zdarzenia doszło 28 grudnia 2023 w powiecie pleszewskim . W miejscowości Korzkwy jeden z wiatraków złamał się, a jego fragmenty zostały porozrzucane po okolicznym polu. Na ten moment nie wiadomo, kto jest właścicielem maszyny. Szczęście, że nikogo nie pozabijały.
A o pozarach wiatraków i budynków od fotowoleiki nie wolno informować.
Bardzo ładnie