|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Aktywna działalność sołectwa Gębarzewo

zdjęcia nadesłane

Sołectwo Gębarzewo w gminie Czerniejewo to to miejsce w którym zawsze coś się dzieje. Mieszkańcy tej wsi zdecydowali się na podsumowanie minionego roku.

We wsi aktywnie wykazuje się rada pod przewodnictwem sołtysa Tomasza Ryszczuka oraz miejscowe koło gospodyń wiejskich, kierowane przez Sylwię Wierzbińską. Te dwie organizacje działają dla mieszkańców wsi i okolic w pełnej symbiozie. W roku 2023 udało się zorganizować kilka wydarzeń, które scementowały relacje mieszkańców jak i pozwoliły zaprosić do udziału w inicjatywach trochę osób z zewnątrz

W ciągu ostatniego roku w Gębarzewie zorganizowano kilkadziesiąt inicjatyw, w tym m.in. spotkania profilaktyczne, zajęcia z pierwszej pomocy dla mieszkańców, okolicznościowe zabawy, współorganizacja WOŚP w Żydowie, wydarzenia religijne, sportowe, ekologiczne, a nawet poetyckie. Urządzano warsztaty, w tym także kulinarne czy florystyczne. Nie brakuje także wycieczek czy udziału w inicjatywach organizowanych przez gminę Czerniejewo.

– Niemal 50 inicjatyw podjętych przez mieszkańców małej wsi świadczy tylko o zgraniu i zaangażowaniu mieszkańców. Sołectwo Gębarzewo wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Sołectwa Gębarzewo z pewnością nie powiedziało ostatniego słowa – poinformowano.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.