|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

40 lat służby w Policji asp. sztab. Adama Owczarzaka

źródło: KPP Gniezno

Jednym z najdłużej służących w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie funkcjonariuszem jest asp. sztab. Adam Owczarzak. Właśnie minęło mu 40-lat spędzonych w mundurze. 

Cztery dekady to kawał czasu, a w trakcie takiej służby – zleciało w oka mgnieniu. Adam Owczarzak wstąpił w struktury mundurowe w 1984 roku, kiedy jeszcze panowały inne realia. Od tego czasu związany był z Wydziałami Prewencji i Kryminalnym. Od początku stawiał na wysoką samodyscyplinę, ciągle doskonaląc swoje umiejętności. Oprócz uczestnictwa w szkoleniach resortowych dokształcał się z jednostkami specjalnymi Wojska Polskiego i Policji zdobywając różne patenty instruktorskie, takie jak strzelania, taktyk interwencji, nurkowania, czy alpinistyczne.

Przez tyle lat asp. Adam Owczarzak na swoim koncie odnotował już zatrzymanie niejednego groźnego bandyty, będąc dowódcą gnieźnieńskiej grupy realizacyjnej. Brała ona udział w zatrzymywaniu różnych niebezpiecznych przestępców na terenie Gniezna i całego kraju.

Brał udział w wielu szkoleniach, sam stając się praktykiem przekazującym swoją wiedzę kolejnym. Znany jest też ze swoich skoków spadochronowych, w ramach szkoleń antyterrorystycznych, skacze na spadochronie, szkoli młodych policjantów. – W 2018 roku dla upamiętnienia obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę czterech spadochroniarzy wyskoczyło z samolotu przelatującego nad Pierwszą Stolicą Polski z flagami, w tym asp. szt. Adam Owczarzak. Był to pierwszy w historii skok na spadochronie nad Gnieznem, zrealizowany z jego inicjatywy. Policjant ten w sumie wykonał ponad 700 skoków ze spadochronem – informuje KPP Gniezno.

Jest zaangażowany w szkolenie młodzieży z klasy policyjnej w III LO, ale także prowadzi kursy samoobrony dla kobiet. Wśród innych osiągnięć jest dwukrotne, trwające godzinami przepłynięcie Jeziora Lednickiego. – Na pewno jeszcze nie raz usłyszymy o Adamie. To nie koniec jego wyzwań. On wie, kto stoi za jego sukcesami, zawsze na pierwszym miejscu wymienia rodzinę i policjantów z którymi współpracuje na co dzień. A my podkreślamy, że na Adama zawsze można liczyć – dodają policjanci z gnieźnieńskiej jednostki.

Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki wraz ze swoimi zastępcami kom. Mariuszem Masłowskim i mł. insp. Robertem Reckim wręczyli Jubilatowi pamiątkowy grawerton , jednocześnie gratulując czterech dekad stażu służby w policyjnym mundurze oraz życząc wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym. W imieniu kolegów i koleżanek NSZZ Policjantów z Gnieźnie słowa uznania przekazała wiceprzewodnicząca asp. Kinga Kasprzyk.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.