|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Pozyskano wsparcie na rzecz seniorów i osób potrzebujących usamodzielnienia

Miasto Gniezno pozyskało środki na projekt społeczny, z którego będzie mogło skorzystać dokładnie 222 mieszkańców – przede wszystkim seniorów i osób wymagających wsparcia.

Projekt pod nazwą „Gniezno stawia na rozwój usług społecznych” realizowany będzie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan. W jego ramach powstaną dwa mieszkania wspomagane, które zostaną wyremontowane i wyposażone pod kątem istniejących potrzeb. Z takich mieszkań skorzystać ma w sumie 6 osób.

– Celem funkcjonowania takich mieszkań jest przygotowanie osób do tej pory niesamodzielnych, potrzebujących wsparcia do pełnego funkcjonowania w społeczeństwie. Ważną rolę w procesie wdrażania podopiecznych do samodzielności, odegra opiekun mieszkania – informuje Urząd Miejski.

Projekt zakłada również utworzenie 20 nowych miejsc w Klubie Seniora, działającym przy ul. Sportowej. Odbędzie się tam w tym celu remont dolnej kondygnacji budynku i zamontowana zostanie winda. – Z dodatkowych 20 miejsc w Klubie seniora  skorzysta w czasie całej realizacji projektu 60 nowych uczestników. Przewidziano dla nich następujące zajęcia: samoobrona, spotkania z prawnikiem i dietetykiem, ruchowe nordic-walking, z cyfryzacji, ruchowo-muzyczne, fotografia, joga dla seniorów, plastyczne, ogrodnicze, aquaerobik). A osoby, które uczestniczyły w zajęciach Klubu Seniora w poprzednich latach, zostaną objęte nowymi formami wsparcia, z których do tej pory nie korzystali, np. z cyfryzacji czy też z zajęć z prawnikiem. Wszyscy uczestnicy Klubu seniora skorzystają z wyjazdów i imprez, które zostaną zorganizowane wspólnie z partnerem projektu Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan – dodano.

Jak dalej informuje Magistrat, w ramach uzyskanego dofinansowania 86 osób ma zostać objętych usługami opiekuńczymi i asystenckimi: – Zostaną zatrudnione 2 opiekunki środowiskowe i 2 asystentów osobistych osoby niepełnosprawnej. Usługi opiekuńcze będą świadczone dla łącznie 40 osób w skali całego projektu. Natomiast usługami asystenckim zostaną objęte 46 osoby z niepełnosprawnością – poinformowano.

Dofinansowanie w wysokości 3 565 185,45 zł pozyskano w ramach Działania 6.13 Usługi społeczne i zdrowotne programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Całkowita wartość projektu wynosi: 3 984 529,45 zł.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.