|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Nowa, używana karetka trafiła do Szpitala

Do bazy karetek transportowych Szpitala Pomnik Chrztu Polski trafił nowy pojazd, który do tej pory służył w Koninie. Pojazd został przekazany za darmo.

Nie da się ukryć, że karetki to element systemu zdrowia, który spina go w całość. W przypadku Gniezna jest to istotne, bowiem funkcjonują na jego terenie trzy placówki medyczne, pomiędzy którymi odbywa się stale transport pacjentów – na badania, oddziały itp. Trafiają oni nierzadko także do innych jednostek, również poza powiatem. To sprawia, że tabor karetek transportowych nieustannie się eksploatuje i wymaga systematycznej wymiany.

Do gnieźnieńskiego Szpitala trafiła właśnie karetka, która służyła w stacji ZRM w Koninie. Jest to dar od Urzędu Marszałkowskiego. Dar na wagę „złota”: Mamy dwa rodzaje karetek. Systemowe jeżdżą do wypadków, a transportowe przewożą pacjentów między szpitalami czy też jednostkami, gdzie jadą oni na badania. Karetki transportowe oczywiście muszą być w bardzo dobrym stanie, ale mogą być trochę grosze niż karetki systemowe i najczęściej tak się dzieje, że ta karetka z systemu przechodzi do transportu i tak służy – przyznał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski i jak dodał: Nasze karetki transportowe nie są w najlepszym stanie, ale myślę, że już niedługo ten tabor będzie wyglądał dużo lepiej.

Nowa, choć używana karetka ma przebieg około 200 tys. kilometrów. W tym roku planowane są jeszcze dalsze zakupy. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
Kierowca
22/01/2024 21:57

Eksploatują się bo codziennnie kilkanaście razy jeżdżą po dziurach na terenie byłej jednostki na ul. Sobieskiego.

Lukrecja
Lukrecja
22/01/2024 20:42

Używana to nie nowa.

Darek
Darek
22/01/2024 19:58

Dyrektor..wez się w garść.. gdyby nie dzielni kierowcy tych karetek od transportu to pewno sam byś musiał pogunać na tych zlomach. Jak przyjechali po babcie to selfie na tle rdzy nadwozia robiłem. Więc nie mów że sa”w nie najlepszym stanie” Są w tragicznym stanie. Za żadne pieniądze niechcialbym tymi trumnami kierować.

ja i mój jj
ja i mój jj
22/01/2024 17:36

To nowy czy używany ❓ Gniezno nawet nie stać na. Nowe karetki a patrząc na te co jeżdżą po mieście to ciekawe jak one przegląd przechodzay© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.