|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Uczniowie Prymusa opowiadali seniorom o bezpieczeństwie w sieci

źródło: Urząd Miejski

Nawiązując do obchodzonych w ostatnim czasie Dniu Babci i Dziadka, wychowankowie Językowego Liceum Prymus przygotowali spotkanie, którego przesłanie jest skierowane właśnie do seniorów.

Kto, jak nie młodzi, powinni dbać o podnoszenie świadomości starszych osób ze swoich rodzin? To przecież oni mają najbardziej chłonne umysły, jeśli chodzi o nowinki techniczne i kanały komunikacyjne. Seniorzy natomiast, choć wielu jest nowoczesnych i równie chętnych poznawania tych rozwiązań, nierzadko wpadają w sidła oszustów. Tych natomiast metody są bardzo rozmaite. 

Dlatego uczniowie Językowego Liceum Prymus, w ramach projektu Biznes i Zarządzanie, podjęli się inicjatywy pn. „Cyber Senior”. Jego zadaniem jest podnoszenie świadomości o bezpieczeństwie w sieci – tej internetowej, jak i telefonii komórkowej. Bo są fałszywe linki, oszukańcze maile, ale też smsy podszywające się pod różne instytucje czy – stare jak świat – połączenia od osób przedstawiających różne „legendy” o wypadku kogoś bliskiego, podejrzanych ruchach na koncie itp. 

To właśnie o tych sprawach mówią młode osoby z Prymusa. Placówka we współpracy z Miastem Gnieznem podejmie się dalszych tego typu spotkań z seniorami w różnych instytucjach. Tak, by ta wiedza wciąż była dostarczana, bo często powtarzana, dopiero się utrwala w pamięci. Wychowankom liceum należy się więc uznanie za inicjatywę, która – miejmy nadzieję – pozwoli uchronić w przyszłości starsze osoby przed oszustwami.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.