|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

33 mln złotych na lokalne działania w gminach

źródło: LGD „Trakt Piastów”

W minioną środę w Fałkowie odbyło się podpisanie umowy ramowej na realizację zadań Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów”. W ramach dofinansowania planowane są nowe przedsięwzięcia społeczne.

Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów” to 11 samorządów z dwóch powiatów: poznańskiego i gnieźnieńskiego, w skład którego wchodzą gminy: Czerwonak, Gniezno, Kleszczewo, Kłecko, Kostrzyn, Łubowo, Mieleszyn, Pobiedziska, Swarzędz, Trzemeszno i Czerniejewo. Wszystkie one są zamieszkałe przez ok. 156 tys. mieszkańców. Poza tym do organizacji należą także inne stowarzyszenia oraz przedstawiciele sektora gospodarczego.

Zadaniem LGD „Trakt Piastów” jest prowadzenie Lokalnej Strategii Rozwoju – to w jej ramach powstają projekty, które następnie są realizowane na terenie ww. gmin.

24 stycznia br. w VR Inkubator w Fałkowie odbyła się uroczystość podpisania nowej umowy na realizację LSR z perspektywą na lata 2023-2027 między Lokalną Grupa Działania „Trakt Piastów” a Zarządem Województwa Wielkopolskiego. To właśnie ten ostatni samorząd przyznaje środki – w tym rozdaniu jest to kwota 7 mln 570 tys. euro, a więc ponad 33 mln złotych.

Umowę ze strony Zarząd Województwa Wielkopolskiego podpisał Wicemarszałek Krzysztof Grabowski, a LGD reprezentowali prezes LGD Andrzej Łozowski i wiceprezes Maria Suplicka.

Działania LGD skoncentrują się głównie na 3 celach:

  • odjęciu działań na rzecz dostosowania do zmian klimatycznych,
  • wyrównywaniu szans rozwojowych i przeciwdziałaniu wykluczeniu,
  • rozwoju opartym na istniejących zasobach turystycznych i kulturowych.

Szczegółowe informacje na temat założeń nowej LSR mają być przekazywane sukcesywnie podczas posiedzeń rad gmin w najbliższym czasie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nemo
Nemo
31/01/2024 13:06

brawo pani wójt kolejna kasa dla gminy Gniezno© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.