|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

200 litrów zupy od sołtysów dla mieszkańców Gniezna

Niespotykana inicjatywa zagościla w centrum miasta – sołtysi z dwóch wsi wspólnie postanowili przygotować zupę dla mieszkańców Gniezna.

Sołtys Gebarzewa Tomasz Ryszczuk i sołtys Jarząbkowa Krystian Rynarzewski lubią w wolnym czasie gotować. Poza swoimi lokalnymi inicjatywami zdecydowali się zrobić teraz coś nowego i… ugotowali zupę.

W miniony Tłusty Czwartek spotkali się w sali w Jarząbkowie, gdzie wspólnie z mieszkańcami obchodzili ten dzień z nadziewanymi, domowymi wyrobami. Drugim akcentem było gotowanie zupy, która w piątkowe, wczesne popołudnie trafiła do Gniezna.

– Chodzi o to, by mieszkańcy Gniezna spróbowali naszych produktów, mieszkańców Jarząbkowa i Gębarzewa. W ramach inicjatywy „Sołtysi w akcji” postanowiliśmy przygotować pyszną, rozgrzewającą zupę, która w taki dzień będzie każdemu smakować – mówił Krystian Rynarzewski. – Zupa sołtysów jest taka, jak na piątek przystało, dla tych co poszczą i co nie poszczą. Jest to zupa z soczewicy, czyli naszego regionalnego wyrobu. Zrobiliśmy jej prawie 200 litrów – dodał Tomasz Ryszczuk.

Jak przyznali sołtysi, inicjatywą chcieli także pokazać, że w małych wsiach też mogą powstawać fajne inicjatywy, którymi można się dzielić z mieszkańcami miast.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mirela
mirela
09/02/2024 19:59

Szkoda, ze pogoda nie dopisała.

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
09/02/2024 18:05

Ta gorąca zupa od sołtysów, bardziej by się przydała protestującym rolnikom , którzy swoimi ciągnikami cały dzień jeździli po Gnieźnie i okolicznych trasach przelotowych . A robili to, by władze zechciały zauważyć ich kłopoty ze zbytem tego co produkują. Bo co rolnicy mają ze sobą i ze swoimi rodzinami zrobić jak nie sprzedadzą tego co produkują ? Szkoda ,że Sołtysi swoim odważnym rolnikom tej zupy nie rozdawali .

irra
irra
10/02/2024 18:43

to wez czlowieku ugotuj i poczestuj tych rolnikow a nie krytykuj cudzej inicjatywy.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.