|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Kolumny wojskowe na drogach – komunikat

źródło: DGRSZ

Od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Powodem będą cykliczne ćwiczenia.

W związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem Steadfast Defender-24 i Dragon-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP, od połowy lutego do końca maja, po drogach niemal wszystkich województw w Polsce odbywał się będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Dotyczy to także powiatu gnieźnieńskiego, a pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

– Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi. Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, przepraszając za możliwe powstające z tego powodu utrudnienia.

– Zwracamy się również z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności – zamieszczono w komunikacie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
10/02/2024 21:31

No to się zaczyna…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11/02/2024 03:57
Odpowiedź  Jarek

czołgi matole chcesz na tym wozić

lokals
lokals
11/02/2024 11:25
Odpowiedź  Jarek

Co się zaczyna idioto? Bo trudno nazwać cię inaczej. Jest poważne zagrożenie, z którego sobie kpisz. Ćwiczenia zatem są jak najbardziej potrzebne, by chronić między innymi Ciebie i twoich bliskich. Więc zamilcz, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia!

marek
marek
11/02/2024 17:13
Odpowiedź  Jarek

zaczyna się… mówienie bzdur© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.