|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Medale dla policjantów z Gniezna za narażenie życia w ratowaniu innych

kadr z nagrania MSWiA

Dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie znalazło się w gronie innych mundurowych, odznaczonych Medalami Imienia Podkomisarza Andrzeja Struja.

15 lutego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń tym policjantom, którzy w czasie służby oraz w czasie wolnym podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego zdrowia lub życia.

Medal nosi imię podkom. Andrzeja Struja, który w 2010 roku w czasie wolnym podjął interwencję wobec agresywnego, pijanego mężczyzny, demolującego mienie. Wtedy chuliganowi przyszedł z pomocą inny mężczyzna – kiedy jeden ze sprawców trzymał Andrzeja Struja, drugi zadawał mu ciosy nożem. Policjant zmarł w szpitalu. W 2021 roku jego pamięć uhonorowano w postaci ww. medalu, który jest przyznawany funkcjonariuszom wraz z gratyfikacją finansową.

W czwartek Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński wręczył Medale im. Podkomisarza Andrzej Struja. Wśród odznaczonych znalazło się dwóch funkcjonariuszy z gnieźnieńskiej komendy: sierż. Łukasz Nowicki i st. sierż. Mateusz Nowak (nieobecny na uroczystości), którzy ryzykując własnym życiem, w ubiegłym roku wyciągnęli kobietę z płonącego mieszkania na terenie Gniezna.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rezigiusz
rezigiusz
16/02/2024 04:43

Ja pamietam jak wszyscy policjanci ratowali nam życie w latach 2020 2022 gnębiąc ludzi czego tej formacji ja do końca zycia nie zapomnę.

I żadne próby wybielania sie tej formacji jak od jakiegoś czasu przekazuje sie to w wszelakich mefiach mego zdania o tej fotmacji nie zmieni.

Przypomnę choćby sytuacje ojca z córkami który wyszedł na spacer z dziećmi podczas medialnej choroby czy choćby wyśmiewczy film z udziałem czynnego w służbiec policjanta przy łóżku szpitanym przy respiratorze.

Nigdy wam tego nie zapomnę© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.