|  Rafał Wichniewicz  |  56 komentarzy

Natasza Szalaty kandydatką na prezydenta Gniezna

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że obecna radna powiatowa Natasza Szalaty będzie ich kandydatką na stanowisko prezydenta Gniezna.

W sobotnie południe odbyła się konferencja lokalnych struktur PiS, które postanowiły przedstawić swoją kandydatkę w wyborach samorządowych, zaplanowanych w kwietniu br. Osobą tą została Natasza Szalaty, radna w obecnej kadencji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Tym samym potwierdziły się przypuszczenia, które od jakiegoś czasu krążyły w kuluarach.

– Jest osobą niezwykle energiczną i Gnieznu tej energii zaczęło w ostatnich latach brakować. W 2014 roku Tomasz Budasz „budził Gniezno”, jego ekipa rządzi 10 lat z pewnymi nawet sukcesami związanymi z polityką gospodarczą Prawa i Sprawiedliwości, ze środkami finansowymi, które miasto otrzymywało. Tego już teraz nie będzie, nowy rząd ogłosił, że wycofuje się z tych środków pomocowych. Potrzeba nowej energii, a tam w tej ekipie widać wypalenie i tej energii brakuje – mówił poseł Zbigniew Dolata. Jak dodał, radna jest najaktywniejszą w radzie powiatu i jego zdaniem ma ona bardzo duże szanse na zdobycie prezydentury: – Jest to osoba niezwykle doświadczona, energiczna, udziela się na wielu różnych polach – działalności społecznej, sportowej, kulturalnej, ma duże doświadczenie i wolę, by miasto zmieniać. Naszemu miastu potrzeba nowego impulsu i myślę, że Natasza Szalaty jest gwarancją tego, że ten impuls nastąpi. 

Na spotkaniu, podczas którego ogłoszono tę wiadomość, pojawiło się grono działaczy i sympatyków PiS oraz bliscy kandydatki: – Przede wszystkim chodzi mi o rozwój gospodarczy naszego miasta, o to, o co proszą mnie wszyscy mieszkańcy – żeby było czyste, zadbane, wyremontowane. Żebyśmy jako mieszkańcy nie brodzili w kałużach, wodzie, żeby kamienice nam się nie sypały na głowy. Ostatnie miesiące niestety wskazują też na to, że dużo trzeba zrobić na płaszczyźnie wyglądu, promocji miasta, żebyśmy wiedzieli, że nasze miasto jest taką perełka w Wielkopolsce, przyciągającą turystów. I młodzi – mieszkania dla młodych, rozwój gospodarczy. Trzeba przede wszystkim o to zadbać, aby tutaj było nasze miejsce do mieszkania – mówiła Natasza Szalaty. Jak dodała, poza kandydowaniem na stanowisko prezydenta, zamierza także ubiegać się o mandat do Rady Miasta. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
56 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vicek
17/03/2024 15:57

Pani kandydatko, rozwój gospodarczą to nie „płaszczyzna wyglądu” i takie tam inne esy floresy. Widać, że rzeba się jeszcze wiele podszkolić, by aplikować o urząd prezydenta miasta.

wiolonczelistka
17/03/2024 15:45

No w końcu panie Dolata, jest w Gnieźnie ta Wyższa Szkoła Muzyczna, czy jej nie ma?

Marian Nuta
Marian Nuta
23/03/2024 05:33
Odpowiedź  wiolonczelistka

Jest w planach Pani Kandydatki .To będzie strzał w dziesiątkę. Marian Nuta

wilk
wilk
29/02/2024 14:51

KTO wspiera drużynę BAJZLU i DZIUR wspiera bajzel i czerwoną nomenklaturę w naszym mieście !!! Mieszkańcy starzy i młodzi trzeba wesprzeć pierwszą kobietę na prezydenta GNIEZNA dla dobra miasta!!!!! Gmina Gniezno ma już od kilku lat swoją panią wójt i wyszło to gminie na dobre,tak samo powinno być z naszym pięknym miastem !! Czas rozgonić i przepędzić czerwoną sitwę rządzącą u nas od wielu,wielu lat należy się to jak…..psu zupa……nam mieszkańcom!!!

Gosia
Gosia
17/03/2024 12:47
Odpowiedź  wilk

Po przecinku stawiamy spację, ty nienawistny człowieczku.

Nikifor
Nikifor
26/02/2024 23:44

Parcie na szkło i wygłoszenie kilku banałów to naprawdę niewiele, by objąć funkcję prezydenta miasta. Kandydatka nie powiedziała jednego słowa o tym, jaką drogą doprowadzić miasto do jego rozwoju. Opieka nad niepełnosprawnymi, wygodnie dojście na rynek (?) itp. codzienne problemy nie są impulsem dla zmiany wizerunku uśpionego Gniezna. W polityce trzeba mieć „cojones” szanowna kandydatko. A promotor kandydatki w swej laudacji powiedział, że ukończyła ona …..Wyższą Szkołę Muzyczną w Gnieźnie. Może pan poseł poda adres tej szkoły?

Barbara
Barbara
03/03/2024 09:55
Odpowiedź  Nikifor

Prawda nie boli

Grażyna
Grażyna
23/03/2024 05:36
Odpowiedź  Nikifor

Wszystko po wyborach. Grażyna

wilk
wilk
26/02/2024 12:48

Jak tam wyborcy antypolskiej koalicji 13 grudnia,już niedługo ,bo od przyszłego roku będziecie płacić podatki od posiadania AUTA,jego rejestracji czy od jego wielkości czy masy,takie plany ma wiceminister klimatu o facjacie szaleńca od pani KLUSKI,CZY TEGO CHCECIE????? To dalej głosujcie na komuszą sitwę,powiązaną z eko terrorystami,także w naszym lokalnym podwórku GNIEŹNIE!! Jeżeli chcecie zniszczyć nasze miasto wybierajcie dalej komuchów z KO,ZSL,Lewicy czy Ujowni 2050 !!! To wszystko jest jeden pies TARGOWICA!!

Gosia
Gosia
28/02/2024 12:55
Odpowiedź  wilk

Jesteś chory z nienawiści.

wilk
wilk
29/02/2024 14:38
Odpowiedź  Gosia

Gosia nie powiedzieli tego Tobie w gadzinowych wiadomościach z antypolskiej szczujni?? To gdzie Ty żyjesz ??? A to sama prawda!!

Gosia
Gosia
17/03/2024 12:46
Odpowiedź  wilk

Jak wyżej.

Magda
Magda
26/02/2024 10:24

Wystarczy chociażby przejść po ulicach i zobaczyć te opuszczone lokale, brud, dziury, żeby zrozumieć potrzebę zmian w samorządzie i tak trzeba robić co wybory nie bacząc na opcje polityczne , na ich ekipy i propagandę, aż kolejni wybrani pojmą że to nie my jesteśmy dla nich tylko oni dla nas. To my ich zatrudniamy i utrzymujemy a więc wymagajmy, rozliczajmy i dokonujmy częstych zmian to może coś do nich dotrze.

wilk
wilk
29/02/2024 14:58
Odpowiedź  Magda

Tak Magda to się nam należy mieszkańcom….jak psu zupa…..a dla tej tzw. drużyny bajzlu należy się jedno hasło w ICH języku,aby dobrze zrozumieli…..paszoł won!!!

Szymon
Szymon
24/03/2024 12:37
Odpowiedź  Magda

Pani Magdaleno proponuję wynająć jeden pùsty lokal i uruchomić własny zakład pracy . Szymon

Jarek
Jarek
25/02/2024 21:57

Ta kandydatura to pisowska tragedia.

Benia
Benia
27/02/2024 14:27
Odpowiedź  Jarek

Niestety, Jarek, masz rację.

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
25/02/2024 15:08

Mam nadzieje, że ta Pani z Gniezna umie szyć i pozaszywa w końcu pięknie i trwale wszystkie „dziury” w gnieźnieńskich ulicach. Bo mężczyźni, raczej nie są mistrzami w zaszywaniu dziur w ubraniach , wobec tego i „zaszywanie” dziur w ulicach nie najlepiej im wychodzi. Hi Hi !!

Paweł _ Radca Prawny
Paweł _ Radca Prawny
11/03/2024 05:26

Panie Marku Zygmuncie . Zapomniał Pan o poparciu swojego człowieka pana Kamińskiego

misiek
misiek
25/02/2024 12:04

Pierwszy raz słyszę o tej pani. Radna? Ale nie w mieście, więc problemy miasta nie sa jej specjalnie znane. Nauczycielka? Kierowała kiedyś, jakąś firmą, jakimś zespołem ludzi? Naprawdę, trzeba nam gościa z ikrą, a nie takich, co tylko chcą. Liczba uczestników na tym zebraniu świadczy raczej o małym zainteresowaniu tą kandydaturą też z z partii, która ją wystawia.

Marko
Marko
25/02/2024 09:43

Oj widzę wstydzimy się logo PiS. Wcale się nie dziwię. Pani szalaty jest członkiem partii której inni członkowie okradali z mieszan podopiecznych domów pomocy społecznej. Hańba być w takiej partii.

bobhaus
bobhaus
25/02/2024 08:27

Tłumy poparcia na tej nominacji były.

Kuba
Kuba
24/02/2024 23:38

Pani Szalaty jakiś czas temu startowała na dyrektora szkoły poleglej pod starostwo (gdy rządził PiS). Odpadła z przyczyn formalnych, gdyż nie załączyła niezbędnych dokumentow. Ktoś taki na prezydenta? Poseł Dolata z powodu swoich wrodzonych kompleksów, konsekwentnie wycinał wewnętrzna konkurencje. Nic dziwnego ze gnieźnieński PiS wyglada tak żenująco słabo.

Tadeusz
Tadeusz
28/02/2024 20:45
Odpowiedź  Kuba

OK KUBA!!!! Skad takie wiadomosci ???? Pani Szalaty odpadla z przyczyn formalnych – czyzbys przyczynil sie do tego ze PANI NATASZA SZALATY nie zostala dyrektorm szkoly?

ŻENADA
ŻENADA
19/03/2024 04:53
Odpowiedź  Tadeusz

Do tego pr zPiotryczyniła się sama kandydatką.

kris
kris
24/02/2024 20:09

zbyszek jak zwykle tylko myślisz o swjej d i jak zwykle PIS przegra przez ciebie

abchh
abchh
24/02/2024 20:02

Może to dobry wybór i wreszcie po wielu wielu latach nastąpią jakieś sensowne zmiany w tym urzędzie i mieście ?

wilk
wilk
24/02/2024 17:15

A to by była historia,gdyby prezydentem została pierwsza kobieta w Gnieźnie i bardzo dobrze.Za rok wielka rocznica koronacji DWÓCH PIERWSZYCH KRÓLÓW Polski w naszym mieście i godne stanowisko powinien sprawować ktoś z obozu patriotycznego,a nie ktoś z SITWY komunistycznej,rządzącej od wielu wielu lat i miasto tak wygląda jak wygląda,że zacytuję pewnego rympałka zwanego dziś ministrem od kóltury,chyba sowieckiej,,,,,,,uj,dupa i kamieni kupa……a kupa pieniędzy przez lata poszło na parki,balonowe hale i nie wiadomo na co,bo miasto,szczególnie stare wygląda,jak zapyziała prowincja,to jak ma przyciągać swoich mieszkańców i turystów??Więc tej SITWIE trzeba podziękować i przepędzić,wybrać naszego lokalnego patriotę,w tym wypadku patriotkę!!!!

Gosia
Gosia
26/02/2024 12:52
Odpowiedź  wilk

Po przecinku stawiamy spację ty nienawistny nieuku.

wilk
wilk
28/02/2024 13:04
Odpowiedź  Gosia

Gosia jak ja tiebia ljubliu!!!!

Boczek
Boczek
29/02/2024 19:46
Odpowiedź  wilk

Jesteś ruskim agentem?

Michał P.
Michał P.
24/02/2024 16:54

Nareszcie czas na zmiany! Pani Szalaty już wiele razy udowodniła, że dobro miasta i jego mieszkańców leży jej na sercu! To właściwa KOBIETA na stanowisko Prezydenta Gniezna!

nie kojarzę
nie kojarzę
26/02/2024 10:55
Odpowiedź  Michał P.

W jaki sposób to udowodniła ?

Marta
Marta
26/02/2024 18:56
Odpowiedź  Michał P.

a co nato (bez)radny dzionek?

BEATKAPrawnik
BEATKAPrawnik
15/03/2024 04:47
Odpowiedź  Michał P.

W jakiej stacji to widzieli i słyszeli . Podaj dowody .Ja tego nigdzie nie widziałem

Pastor
Pastor
24/02/2024 16:07

Patrząc na gnieznieńskie uklady to Pan Powałowski ma w I turze 60%

A reszta to pieski szczekające na karawanę.

Skończcie Panstwo z tymi dziurami i tynkami, Służby Pana Tomka i Michała i tak są zawsze o krok przed Wami.

Marta
Marta
26/02/2024 18:57
Odpowiedź  Pastor

I dalej będzie jak jest

wyborca
24/02/2024 14:30

No cóż, pan Dolata przez lata robi wszystko, by gnieźnieński PiS nie wniósł się na szczyty. Pan poseł powinien dać sobie już z polityką spokój. Wystawienie nikomu nieznanej kandydatki na prezydenta Gniezna jest tego najwyższym dowodem.

4 Dróżka
4 Dróżka
24/02/2024 14:26

Powałowski namaszczony przez B(J)udadzą, Kamiński tropi dziury w drodze i nowe stawki, a SzalaTY to PiSowski Kamiński w spódnicy.

Ewakuacja z tego City

Kirkor
Kirkor
24/02/2024 18:23
Odpowiedź  4 Dróżka

No to spadaj z tego City, jak widać nikt i nic ciebie tutaj nie trzyma!

Tom
Tom
24/02/2024 13:39

Tyle lat w Gnieźnie mieszkam, a tej pani kompletnie nie znam.

Agnieszka
Agnieszka
24/02/2024 16:17
Odpowiedź  Tom

Kiepsko Pan zna Gniezno i osoby w Radzie Powiatu .! Panią Nataszę Szalaty znają wszyscy z to jak najlepszego strony . Udziela się charytatywnie, broniła ZOLu, załatwiała windę dla Dzieci niepełnosprawnych, broniła pielegniarek, wspiera schronisko dla zwierząt, i zawsze wypowiada się merytorycznie na sesjach Rady Powiatu . To tak po krótce …. Teraz już dobrze Panu przedstawiłam

irra
irra
28/02/2024 16:42
Odpowiedź  Agnieszka

wy pisowcy sie znacie

Grażyna Nowak
Grażyna Nowak
17/03/2024 03:22
Odpowiedź  Agnieszka

A kiedy załatwiła. windę . Windę Załatwił Pan Starosta Gruszczyński . Byłem na otwarciu
Prymus

MGO
MGO
18/03/2024 22:33
Odpowiedź  Grażyna Nowak

Kiedy się Ludzue nauczycie, że politycy nic nie załatwiają? Sami zapłaciliśmy za tą windę z zdartych z nas podatków. Chyba, że p. Gruszczyński wyłożył w całości z własnej kieszeni to wtedy przepraszam i zwracam honor

wilk
wilk
24/02/2024 17:04
Odpowiedź  Tom

Mało się interesujesz….

Wiesia
Wiesia
24/02/2024 23:57
Odpowiedź  Tom

Ponad 60 lat mieszkam w Gnieznie i kandydatka jest mi dobrze znana. Slynie z cieplego usmiechu i robi zakupy na ul. Warszawskiej w Gnieznie!!!

belfer
belfer
25/02/2024 16:24
Odpowiedź  Tom

Prawie nikt jej nie zna, widać, że poseł nie ma z kogo wybierać.

ŻENADA
ŻENADA
18/03/2024 23:47
Odpowiedź  Tom

Bowiem ta Pani jest znana tylko w wąskich kręgach .

mieszkaniec
24/02/2024 13:14

Ręce opadają.

Zbig
Zbig
24/02/2024 13:03

PiS to już historia. A co do Pani Szalatej. Wystarczy posłuchać jej wypowiedzi z rady powiatu gdzie jest często nieprzygotowana, nie wie o czym mówi, nie zna kompetencji samorządu w którym jest radna prawie 10 lat. Będzie opowiadać tylko banały. I jeszcze jedno pytanie czym do tej pory zarządzała ta Pani? O ile wiem to niczym. Najpierw to niech się wykaże jako dyrektor szkoły lub dyrektor jakiegoś wydziału w starostwie a potem do zarządzania kilkudxiedieciotysięcznym miastem.

Danuta
Danuta
24/02/2024 17:06
Odpowiedź  Zbig

Prosze o zapoznanie sie z poprawnym nazwiskiem Pani Nataszy. NATASZA SZALATY!!!!😁😁😁 Kobieta w Gnieznie👍👍👍Panowie badzcie na strazy i Kaminski w spodnicy rowniez😁😁😁

Ostatnio edytowane 2 miesięcy temu przez Danuta
Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
25/02/2024 15:12
Odpowiedź  Zbig

Zbig. Ja myślę, że by być dobrym prezydentem, wystarczy mieć głowę na karku i wystarczy mieć w swoim urzędzie dobrych doradców – fachowców. A poza tym, jest w Gnieźnie tyle do….. NAPRAWIENIA. , że najpierw kolejny prezydent będzie miał pełne roboty przy tych ……. porządkach.

Zdzichu
26/02/2024 10:41

Nie daj Boże takich wyborców, jak ten komentator. Panie, każdy człowiek ma głowę na karku, problemem jest tylko to, czy potrafi on ta, głowa odpowiedzialnie poruszać i z niej umiejętnie korzystać.

ŻENADA
ŻENADA
17/03/2024 17:12
Odpowiedź  Zdzichu

To jest prawda .

Grażyna
Grażyna
23/03/2024 06:42
Odpowiedź  ŻENADA

Głową ódpowiednio poruszać ale w oparciu o prawo .© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.