|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Jest druhem w OSP. Potrzebuje pomocy po wypadku

Jeden z druhów w jednostce ochotniczej straży w Strzyżewie Smykowym potrzebuje pomocy w leczeniu po wypadku, jakiemu uległ w pracy. Wsparcie pomoże mu w rehabilitacji i powrocie do zdrowia.

Piotr Perkowski od młodości służy w OSP Strzyżewo Smykowe. Ta jednostka jest jedną z zabezpieczających wschodnią część gminy Gniezno. Jako druh niejednokrotnie wyruszał do wyjazdów, związanych z pożarami, wypadkami i innymi sytuacjami, w których konieczne było niesienie pomocy. Tę pasję przekazał swoim dzieciom, które również wstąpiły w szeregi jednostki. Teraz jednak on sam potrzebuje pomocy.

– 25 października 2023 roku druh Piotr uległ poważnemu wypadkowi na terenie Niemiec. Podczas wykonywanej pracy upadł z dużej wysokości. Doznał urazów wielonarządowych, w tym m.in : urazu mózgu oraz niedowładu lewego nerwu krtaniowego. Przez miesiąc utrzymywano Piotra w stanie śpiączki farmakologicznej, ze względu na długotrwały obrzęk mózgu. Od czasu wypadku przeszedł już trzy operacje. Na dzień dzisiejszy nasz przyjaciel próbuje samodzielnie stawiać kroki. Rehabilitacja jednak jest utrudniona ze względu na towarzyszącą mu nadal rurkę tracheostomijną. Mamy nadzieję, że zaplanowany kolejny zabieg pozwoli na jej usunięcie – opisują druhowie, którzy postanowili pomóc swojemu koledze z OSP Strzyżewo Smykowe.

Piotrowi w powrocie do sprawności pomaga jego żona, która w tym celu zrezygnowała z pracy. – Jej wsparcie jest dla niego bezcenne, jednak pobyt żony przez tak długi okres czasu jest bardzo kosztowny. Największą motywacją Piotra jest powrót do domu. Jak na naszego druha przystało, nie poddaje się i dzielnie walczy. Rodzina i bliscy starają się, aby jak najszybciej sprowadzić Renatę i Piotra do Polski – informują strażacy.

To właśnie powrót do sprawności będzie wymagał dużo czasu, a przede wszystkim pieniędzy – zwłaszcza na rehabilitację, której koszty są ogromne. – Dlatego jako przyjaciele i jego rodzina z całego serca prosimy o wsparcie. Piotr ma przed sobą jeszcze wiele lat życia. Sprawmy, że odzyska swoje życie sprzed wypadku! – apelują.

Pomóc można przez serwis siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/piotr-perkowski

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.