|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Tadeusz Panowicz z nagrodą Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, dokonano wręczenia nagrody Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego na ręce regionalisty i historyka Tadeusza Panowicza.

Organizacja, funkcjonująca na terenie województwa wielkopolskiego od lat 60. XX wieku, zrzesza osoby, stowarzyszenia i instytucje, działające na niwie społeczno-kulturalnej. Jej założeniem jest dostrzeganie i realizacja projektów nawiązujących do dziedzictwa regionalnego, pozwalającego także zachować pamięć o historii. Jedną z inicjatyw WTK jest nagroda główna oraz statuetka Pegaza, przyznawana w dowód uznania zasług na ww. polach działalności.

Symboliczny dyplom nagrody głównej w kategorii indywidualnej za rok 2022/2023, otrzymał Tadeusz Panowicz – regionalista, badacz dziejów i historyk, autor około 4 tysięcy różnych tekstów naukowych dotyczących różnych wątków dziejowych regionu oraz państwa.

Wręczenie nagrody przez przedstawicieli Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego nastąpiło podczas sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Jak przekazano, wyróżnienie to jest także podsumowaniem 60-letniej działalności pro publico bono Tadeusza Panowicza na rzecz Wielkopolski. Poza dyplomem publicyście wręczono także symbolicznego Pegaza.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.