|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Uczniowie I LO wykazywali się w języku ojczystym

Wychowankowie I Liceum Ogólnokształcącego na swój sposób postanowili upamiętnić przypadający niedawno Dzień Języka Ojczystego.

Święto to obchodzone jest 21 lutego, i zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku by upamiętniać wszystkie rodzime języki w celu dbania o dziedzictwo narodów, które się nimi posługują. W I LO dzień dzień uczczono 18 marca, przygotowując różnorodne aktywności.

Wśród nich był wykład prowadzony przez prof. UAM dr hab. Katarzynę Szewczyk-Haake pt. „Najtrudniejszy czy najpiękniejszy? Język polski z zewnątrz i od środka”. Ponadto zorganizowano wirtualny escape room przygotowany przez uczniów klasy programistycznej na przedmiocie aplikacje mobilne – twórcą gry jest Szymon Skonieczka z klasy 3A. To wyzwanie rozwijało umiejętności techniczne Chrobrzaków oraz promowało nowoczesne i kreatywne podejście do nauki języka polskiego.

Ponadto odbyło się także dyktando, które wyłoniło mistrza ortografii I LO, przebrania za różne postaci literackie czy prezentowano memy przygotowane przez uczniów.

Całości przedsięwzięcia towarzyszyła myśl przewodnia „Witajcie w naszej bajce”, nauczycieli można było rozpoznać na obrazach wygenerowanych przez sztuczną inteligencję, które przedstawiały profesorów w różnych ujęciach filmowych. Uroczystość miała na celu promowanie czytelnictwa zgodnie z myślą Umberta Eco „Kto czyta książki – żyje podwójnie”.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.