|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Na pograniczu Osińca i Szczytnik Duchownych powstanie Klub Malucha

wizualizacja obiektu

30 dzieci będzie mogło korzystać z pobytu w Klubie Malucha, którego budowa wkrótce ruszy na terenie Szczytnik Duchownych, tuż przy granicy z wsią Osiniec.

Jak informuje Urząd Gminy Gniezno, mieszkańcy z tego rejonu będą mieć zagwarantowaną opiekę dla dzieci od 1 roku życia do lat 3. Klub Malucha jest odpowiedzią na głosy młodych rodziców, którzy chcą wrócić na rynek pracy. Przez 36 miesięcy usługa dla dzieci uczęszczających do klubu będzie bezpłatna, ponieważ funkcjonowanie placówki również zostało współfinansowane w kwocie około 900 000 zł.

Obiekt będzie posiadał powierzchnię 250 metrów kwadratowych. Wewnątrz znajdą się dwie sale dla 30 dzieci, łazienki, kuchnie-rozdzielnie posiłków oraz zaplecze socjalne. Obok budynku powstanie także plac zabaw i parking. Planowane zakończenie inwestycji to grudzień 2024 roku. 

Wartość umowy na wykonanie robót budowlanych inwestycji wyniesie około 1 805 000 zł, z czego Gmina Gniezno uzyskała dofinansowanie z programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 „ Maluch +” w kwocie 1 220 000 zł. Umowę na budowę wspomnianej placówki podpisała wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka z firmą HENBUD sp. z o.o. sp. k. z Kłecka, wyłonioną w przetargu. 

W drugim etapie zostanie zakupione wyposażenie, które również jest współfinansowane z wyżej wymienionego programu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna Nowak
Grażyna Nowak
22/03/2024 12:12

WSZYSTĶO pod publikę ńa wybory

ŻENADA
ŻENADA
21/03/2024 17:08

A dlaczego to wszystko na wybory ? Nie było tak mówić 5 lat temu .Irek

gminny podatnik
27/03/2024 07:48
Odpowiedź  ŻENADA

Konkurencjo! Pani Wójt pracuje systematycznie przez całą kadencję i jeżeli wy tego nie za uważacie, to znaczy, że to wy interesujecie się gminą tylko przed wyborami.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.