|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Tony makulatury zamieniano na sadzonki drzewek

Bardzo duża grupa mieszkańców zdecydowała się wziąć udział w akcji, zorganizowanej przez gnieźnieńskie koło Polskiego Klubu Ekologicznego.

Po raz kolejny na Rynku w Gnieźnie odbyła się akcja „drzewko za makulaturę”. To nietypowa forma uświadamiania o wartości współistnienia człowieka i natury. Dzięki promowaniu ekologicznych postaw, mamy wpływ na to, jak wygląda nasze otoczenie, ale też budujemy świadomość kolejnych pokoleń – o tym, że należy dbać o środowisko.

W ramach akcji, którą przeprowadzono na głównym placu miasta, każdy mógł wymienić makulaturę na drzewko według określonej „wyceny” wartości – 1 sadzonka za 5 kg, 2 za 20 kg, 3 za 30 kg i 5 za 100 kg. Takie podejście wymuszone było sporym odzewem, z jakim spotykała się inicjatywa w poprzednich latach. Na wydarzenie bowiem przybywają nie tylko mieszkańcy, ale też całe grupy uczniów, przedszkolaków itp., dla których nierzadko jest to nietypowa forma lekcji. Tak samo było i tym razem, bowiem wkrótce po rozpoczęciu zbiórki, kontener zaczął się szybko wypełniać, a do wagi ustawiła się długa kolejka. 

Niezależnie od tego, w pobliżu pojawiły się także inne stoiska – Nadleśnictwa Gniezno, punktu Czyste Powietrze oraz poczęstunku od Cafe Cud. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.