|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

250 wystawców przyjedzie na odpustowy jarmark

W najbliższą sobotę i niedzielę na ulicach centrum Gniezna odbędzie się tradycyjny jarmark z okazji odpustu św. Wojciecha.

W tym roku wydarzenie będzie zorganizowane podobnie jak w poprzednich latach. W sobotę 27-ego i w niedzielę 28-ego kwietnia na ul. Chrobrego, Sienkiewicza, Mickiewicza i Łubieńskiego pojawią się stragany i stoiska najróżniejszych sprzedawców nie tylko zabawek, ale też z rzemiosłem, rękodziełem, biżuteria czy wyrobami cukierniczymi.

W tym roku do Gniezna przybywa niemal 250 wystawców, którzy zdecydowali się zaoferować swój towar i spróbować zainteresować potencjalnych klientów. Tych ostatnich, mimo wielu różnych głosów na temat charakteru jarmarku, nigdy nie brakuje, zwłaszcza, że jest to przede wszystkim atrakcja dla najmłodszych. Na ulicach nie zabraknie także dmuchańców itp. rozstawionych w różnych miejscach.

Sam jarmark będzie trwał w sobotę od godzin porannych do wieczora oraz w niedzielę od rana do późnych godzin popołudniowych.

Dodatkowo w sobotę od godziny 11 przy kościele garnizonowym odbywać się będzie 30. Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej Adalbertus.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
23/04/2024 15:55

Festiwal tandety. Coś co wiele lat temu było akceptowalne, gdyż nie było nic innego, dziś jest tylko sentymentalnym badziewiem. Niestety poziom tych stoisk i sprzedawanych tam rzeczy jest urągający przede wszystkim dzieciom, a od strony finansowej ich rodzicom.

Marcin
Marcin
23/04/2024 12:08

To Ci wystawcy co będą sprzedawali chińskie zabawki za milion monet czy jakieś fajniejsze atrakcje? 🙂© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.