|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Wieczorna procesja św. Wojciecha ulicami Gniezna

Tuż po Nieszporach odprawianych w katedrze, ulicami centrum miasta przeszła tradycyjna, uroczysta procesja do kościoła św. Michała Archanioła.

Po wspólnym nabożeństwie wypełnionym modlitwą, połączoną ze śpiewem oraz homilią, które to rozpoczęło się o 19:30 w bazylice, ze świątyni wyruszyła procesja z relikwiami. W tym nieodłącznym elemencie odpustu św. Wojciecha udział wzięli przedstawiciele wielu parafii, środowisk katolickich, pielgrzymi, którzy przybyli na odpust do Gniezna, a także duchowieństwo i przedstawiciele władz powiatu, miasta i województwa. 

W niedzielny ranek, około godziny 9:15 procesja wyruszy ze Wzgórza Zbarskiego ulicami miasta na Plac św. Wojciecha, gdzie około godziny 10 rozpocznie się Msza święta odpustowa.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.