|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Dwa nowe busy dla PCPR i DPS

źródło: Powiat Gniezno

Dwie jednostki, które nierzadko potrzebują transportu dla swoich podopiecznych, otrzymały pojazdy dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach PFRON.

400 tys. złotych, z czego 220 tys. złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – taki był koszt zakupu dwóch pojazdów marki Renault Trafic, które zakupił Powiat Gnieźnieński. Oba pojazdy trafiły do Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie oraz Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie.

Pojazdy będą służyć w transporcie pacjentów oraz osób z problemami ruchowymi, by mogły dotrzeć np. do instytucji lub na badania lekarskie czy zajęcia rehabilitacyjne. Pomogą także w codziennej pracy ww. jednostek, które zajmują się między innymi sprawami osób niepełnosprawnych. W ten sposób realizowana będzie polityka wzrostu samodzielności i integracji społecznej tej grupy potrzebujących.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.