|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Tankowanie nad Gnieznem uchwycone na filmie

kadr z nagrania

Kilka dni temu na niebie można było zaobserwować charakterystyczne chmury kondensacyjne, „zawracające” nad naszym regionem. Wojsko zaprezentowało film z tych ćwiczeń, realizowanych akurat nad naszym miastem.

Do obecności wojskowego lotnictwa na niebie gnieźnianie są przyzwyczajeni. Nie wszystkie też unoszące się maszyny słychać, tak jak chociażby przeloty samolotów na dużych wysokościach (lub też po prostu nie zwracamy na nie uwagi). A to tam ostatnio realizowano zadania z zakresu szkolenia z tankowania samolotów z latającej cysterny. Wszystko w ramach Atral Knight 2024 – ćwiczeń, które odbywały się od kilku dni z udziałem wojsk Stanów Zjednoczonych.

– Ile czasu zajmuje nam zatankowanie samochodu do pełna? Porównajmy to do F-16, który potrzebuje niespełna 2 minut na pełne tankowanie (bez dodatkowych zbiorników)! – poinformował Sztab Generalny Wojska Polskiego. Wprawne oczy na krótkim nagraniu dostrzegą, że realizowane było nad Gnieznem – dostrzec można najbardziej charakterystyczne elementy, jak tereny kolejowe, rozdzielające miasto w połowie, ciemny obszar parku szpitala „Dziekanka”, a po zbliżeniu na tankujący myśliwiec – nowe osiedla wsi Piekary, Jezioro Pyszczyńskie i potem po przejściu na „podniebną cysternę” także ujrzymy fragmenty północnej części Winiar.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aleksander
20/05/2024 17:00

to jest to paliwo po 5.19 co tusk obiecal© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.